Teisme vyko apvaliojo stalo diskusija „Vaikų teisių apsaugos sistemos prioritetai“

Parašyta: 2014-03-21 | Kategorija: Naujienos, Teismas |

P1500240

Penktadienį, 2014 m. kovo 14 d., Trakų rajono apylinkės teisme vyko apvaliojo stalo diskusija „Vaikų teisių apsaugos sistemos prioritetai“.
Teismo pirmininkės Jolantos Malijauskienės iniciatyva surengtoje diskusijoje dalyvavo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Janina Stripeikienė, Trakų ir Elektrėnų policijos komisariatų atstovai, Trakų rajono savivaldybės administracijos ir Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių atstovės, Lentvario, Elektrėnų, Beižionių vaikų globos namų direktoriai bei Trakų rajono apylinkės teismo teisėjai ir teisėjų padėjėjai.
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Janina Stripeikienė diskusijos dalyvius supažindino su probleminiais aspektais vaikų teisių apsaugos srityje, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo formuojama praktika šios kategorijos bylose, taip pat atsakė į gausius diskusijos dalyvių klausimus. Diskusijos metu konstatuota, kad viena didžiausių problemų vaikų teisių apsaugos užtikrinimo srityje išlieka bendradarbiavimo tarp institucijų bei tarp institucijų ir tėvų trūkumas, neveiksmingos procedūros bei jų formalizavimas, taip pat tam tikrų prieštaravimų tarp įstatymų ir poįstatyminių aktų teisinis nesureguliavimas.
Diskusijos pabaigoje visi jos dalyviai pažymėjo, kad tokie susitikimai ir diskusijos labai prasminga ir efektyvi bendravimo tarp institucijų forma, leidžianti geriau sistemiškai suvokti vaikų teisių apsaugos reguliavimą ir aktualiausias nūdienos problemas.
Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Irma Sanvaitytė,
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėja, atstovė spaudai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite