Tiltų bendruomenės namuose – sodų rišimo edukacijos

Parašyta: 2022-05-04 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Seniūnijos, Tiltai, Trakai |

Iš kairės – Radvilė Kneziauskaitė, Miglė Kneziauskaitė, Edita Kneziauskienė, Laimutė Gainienė, Nijolė Kaminskienė, Veronika Ignatavičienė, Nijolė Bižokienė, Romas Juchnevič, Miglė Biskelionytė

Sodai – viena iš seniausių tradicinio meno šakų. Tai Lietuvos tautodailės paveldas,  labai svarbi baltų kultūros dalis, atspindinti senąją pasaulėžiūrą, tradicijas. Šiaudinis sodas –  simbolis, sukurtas iš trapių medžiagų, savo tradicija perduodamas iš kartos į kartą, atėjęs iki mūsų dienų.

Tiltų bendruomenės namuose savaitę prieš Motinos dieną  vyko  sodų rišimo mokymai, kuriuos vedė  Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kultūros renginių organizatorė Vaiva Neteckienė, amatą perėmusi iš savo senelės. Mokymų tikslas buvo perteikti tik  pačią sodo rišimo techniką. Tam, kad dalyviams būtų lengviau ir paprasčiau  rišti sodus, buvo pasirinkti didesni plastikiniai šiaudeliai, kurie, lyginant su šiaudiniais, yra tvirtesni ir storesni. Pirmą kartą surišus sodą iš tokių šiaudelių, kitą kartą tikrai kiekvienam asmeniškai pavyks susirišti ir tradicinį šiaudinį sodą.

Tiltų bendruomenės namuose iš anksto susitarus vedamos sodų rišimo edukacijos.  Norintieji pasimokyti rišti tradicinį šiaudinį sodą gali kreiptis  į V. Neteckienę telefonu +370 60410800.  


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite