Tiltų kaimas paminėjo 245 metų jubiliejų

Parašyta: 2022-07-10 | Kategorija: Kultūra, Renginiai, Tiltai, Trakai |

Į Tiltų kaimo jubiliejų atvyko kaimo gyventojai ir svečiai

Trakų rajono pakraštyje atokiai įsikūręs Tiltų kaimas savo istoriją skaičiuoja nuo 1777 m. Šiemet šiam gražiam gatviniam rėžiniam etnografiniam kaimui sukanka 245 metai. Siekiant paminėti šį prasmingą jubiliejų Tiltų kaimo bendruomenė inicijavo kryžiaus atstatymo darbus ir kartu su Trakų kultūros rūmų Tiltų padaliniu organizavo jubiliejinę šventę.

 Liepos 2-oji pasirinkta neatsitiktinai, kartu norėta paminėti ir artėjančią Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Šventė prasidėjo 10:00 val. šv. Mišiomis Valkininkų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Pamaldose giedojo religinės muzikos atlikėja Renata Stankevičienė, smuiku griežė smuikininkė, muzikos atlikėja Lijana Žiedelytė, giedojo Karių sąjungos generolo Povilo Plechavičiaus Vilniaus rinktinės ansamblis.

Kryžių pašventino Valkininkų parapijos kunigas Algis Vaickūnas

Po Mišių šventė tęsėsi Tiltuose, prie naujai atstatyto kryžiaus. Prieš 15 metų, kuomet kaimas minėjo 230 metų jubiliejų, pastatytas pušinis kryžius, veikiamas oro sąlygų, paseno, pradėjo trunyti, tapo negražus, pavojingas aplinkai. Tuometinį pušies medžio kryžių gamino vietiniai meistrai Rimas Rūstelis ir Albinas Nemeikštis, mūkai pinigus aukojo Tiltų kaimo gyventojai, medieną davė Tiltų gyventojas. Senasis kryžius (be mūkos) buvo sudegintas birželio 14-ąją, minint Gedulo ir vilties dieną. Birželio 27 d. mūka vėl uždėta ant atstatyto naujo ąžuolinio kryžiaus. Naują ąžuolinį kryžių gamino kryždirbys Andrius Kaziukonis iš Puodžių kaimo, Varėnos r. Ąžuolo medieną skyrė ir pastatyti padėjo Tiltų bendruomenės nariai. Piniginėmis lėšomis prie kryžiaus atstatymo darbų prisidėjo Tiltų kaimo gyventojai, asmenys, kurie gimė, augo Tiltuose ir lanko savo namus bei gimtą kaimą, taip pat kaime įsikūrę vasarotojai, žmonės, neabejingi šiam gražiam dzūkiškam kampeliui.

Tiltų kaimo bendruomenės vadovė Laimutė Kamaitienė (kairėje) ir Trakų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Ana Baltutienė. Nuotr. iš Trakų kultūros rūmų archyvo

Šventės dalį prie kryžiaus Lietuvo himnu pradėjo Karių sąjungos generolo Povilo Plechavičiaus Vilniaus rinktinės ansamblis (Vilniaus rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Gintautas Andrišėnas, kolektyvo meno vadovas – leitenantas Vilius Grušnius). Po to programą vedė Tiltų kaimo kapelos nariai. Valkininkų parapijos kunigas Algis Vaickūnas pašventino naują kryžių, tarė dvasingus palinkėjimus kaimui ir parapijiečiams. Giesmes giedojo Tiltų kaimo giesmininkai. Po kryžiaus šventinimo sveikinimo žodį tarė į šventę atvykę svečiai – LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas ir Trakų r. savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Ana Baltutienė, Lieponių bendruomenės pirmininkė Genė Narauskienė, Lietuvos santarvės fondo ir Ukmergės miesto bendruomenės „Bičiuliai“ vadovas Julius Kazėnas.

Karių sąjungos generolo Povilo Plechavičiaus Vilniaus rinktinės ansamblis (Vilniaus rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Gintautas Andrišėnas, kolektyvo meno vadovas – leitenantas Vilius Grušnius)

Tiltų kaimo bibliotekininkė Elena Žilinskienė kalbėjo apie tai, kaip per ilgus metus keitėsi kaimas ir jo gyventojai, paminėjo, kad šiais metais sukanka 66 metai, kaip įkurta Tiltų biblioteka, aktyviems bibliotekos lankytojams, skaitytojams įteikė Trakų viešosios bibliotekos direktorės Danguolės Banevičienės pasirašytas padėkas. Tiltų bendruomenės pirmininkė pasveikino visus gražios šventės proga, palinkėjo visiems darnos, padėkojo bendruomenei už idėjų palaikymą, Tiltų bibliotekai, girininkijai, gaisrininkų komandai už bendradarbiavimą, o aktyviausiems įteikė padėkas, pasirašytas Rūdiškių seniūnijos seniūno Giedriaus Statulevičiaus ir savo vardu.

Savo eilės skaitė Tilto kaimo poetas Vytautas Vilkišius

Žodį tarė ir Tiltuose gimusi, augusi ir tėvų namuose apsistojanti Stasė Verseckaitė. Ji šios gražios šventės proga Tiltų bendruomenei padovanojo brangią ir išskirtinę dovaną – savo mamos Bronės Verseckienės austą rankšluostį su „Tautinės giesmės“ tekstu. Tiltų kaimo poetas Vytautas Vilkišius visus šventės dalyvius pasveikino savo parašytomis eilėmis, o Trakų kultūros rūmų Dusmenų folkloro ansamblis „Dusmena“, (vadovė Rima Karsokienė) savo sveikinimą sudėjo iš dainų.

Šventės dalis prie kryžiaus baigėsi visiems kartu sugiedojus „Tiltų himną“ (ž. E. Žilinskienės, muz. D. Nedveckio).

Tiltų kaimo kapela (vadovė Vaiva Neteckienė)

Po to šventė persikėlė į Tiltų bendruomenės namus. Čia vyko koncertas, skirtas kaimo jubiliejui ir Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai. Koncertinėje programoje savo pasirodymą toliau tęsė Karių sąjungos generolo Povilo Plechavičiaus Vilniaus rinktinės ansamblis, dainavo Kauno moterų ansamblis „Guboja“ (vad. Aleksandra Žiedelienė) ir Ukmergės miesto bendruomenės ansamblis „Bičiuliai“.

Šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie palaikė, finansiškai parėmė ir bet kokiu būdu prisidėjo atliekant Tiltų kryžiaus atstatymo darbus bei organizuojant šią gražią šventę. Taip pat už nuolatinę paramą padėkos žodžius tariame Trakų kooperacijos prekybai, Trakų kultūros rūmams, taip pat visiems dalyviams, žiūrovams už dalyvavimą, bendrystę ir buvimą kartu.

Šventėje dalyvavo LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas

Šventė sutraukė nemažą būrį kraštiečių ir svečių

Vaiva NETECKIENĖ

Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio renginių organizatorė,

Tiltų bendruomenės narė

Jolantos Zakarevičiūtės ir Juozo Vercinkevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite