Tituliniai Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo atlaidai Onuškyje

Parašyta: 2022-05-05 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos, Onuškis, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Sutvirtinamieji

Gegužės šventieji  – Pilypas ir Jokūbas.  Gražuolė Onuškio  bažnyčia, primenanti katedrą,  1829 metais  taipogi pašventinta   Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo titulu.  Šventųjų  Pilypo ir Jokūbo vardadienis minimas gegužės trečiąją. Tai – liturginė šventė. 

Apie šventuosius nedaug žinome ir nedažnai skiriame dėmesio jų gyvenimo aprašymas, todėl bažnyčios tituliniai atlaidai – išskirtinė proga  susimąstyti ir  sužinoti daugiau.

Šv. Pilypas gimė Betsaidoje. Iki to laiko, kai jį pakvietė Kristus, buvo šv. Jono Krikštytojo mokinys. Jis dalyvavo duonos padauginimo stebukle, į jį Kristus kreipėsi Paskutinės vakarienės metu. Apaštalavo Mažojoje Azijoje, buvo nukryžiuotas.

 Šv. Jokūbas, dar vadinamas Jaunesniuoju arba Teisinguoju, Alfiejaus sūnus, Viešpaties pusbrolis. Tapo pirmuoju Jeruzalės vyskupu, jam priskiriamas Jokūbo laiškas. Nukankintas apie 62 m.

Sutvirtinimo apeigos. Vyskupas Jonas Ivanauskas ir Nėja Svitovaitė

Kasmet, gegužės pirmąjį sekmadienį, kai visi švenčiame  Motinos dieną,  Onuškio bažnyčia kviečia į  atlaidus. Sekmadienį Onuškyje vėl šurmuliavo Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo atlaidai, buvo tariami nuoširdūs sveikinimo žodžiai mieloms mamoms, Kaišiadorių vyskupijos vyskupas Jonas Ivanauskas teikė sutvirtinimo sakramentą keturiolikai tikinčiųjų. Jis aukojo ir Šv. Mišias. Daug  kartų Dievo žodis  Onuškio bažnyčioje skambėjo iš  gerbiamo vyskupo Jono Ivanausko lūpų, tačiau kaskart vis naujai, be galo įdomiai, įtikinamai ir patraukliai.  Visiems girdėtos ir žinomos tiesos apie vertingiausius dalykus: tikėjimą, maldą, šventimą, atjautą, poilsį, savo laiko skyrimą kitam, išsakytos nuosekliai, ramiai, įtaigiai, mokė, skatino keistis ir teikė viltį.

Bendra sutvirtintųjų nuotrauka atminimui. Kaišiadorių vyskupijos vyskupas Jonas Ivanauskas (centre, kairėje) ir Onuškio bažnyčios klebonas Algimantas Gaidukevičius

Šv. Apaštalų Jokūbo ir Pilypo atlaidai daugelį metų  nebuvo itin populiarūs Onuškyje, tačiau klebono Algimanto Gaidukevičiaus atkaklumo, ypatingos svarbos bažnyčios vardui teikimo dėka,  sulaukia vis didesnio  dėmesio. Buvome apdovanoti: sutvirtinamieji – sutvirtinimo sakramentu, mamos – dėmesiu, jautriais sveikinimo žodžiais, gėlėmis, visi – bendryste maldoje ir Šv.  Jono Pauliaus II maldaknygėmis.

Buvo miela sutikti draugus, pažįstamus, bendraminčius, pamatyti kartkartėmis, dažniausiai per šventes, miestelyje pasirodančius žavius personažus. Ryškiai geltoni paukščiukai teikė ryškiai geltonus, kvapnius narcizus  mamoms. Nuo jų geltonumo, saulės spindulių ir šypsenų veiduose  buvo šviesu ir linksma.

Seniūnė Zita Aniulienė su žaismingais personažais, sveikinančiais Motinos dienos proga

Šventėme dar vieną savo gyvenimo sekmadienį šiame pasimetimo, netikrumo ir nerimo pasaulyje.  Esame dėkingi klebonui Algimantui Gaidukevičiui, visiems talkinusiems, buvusiems šalia ir kūrusiems tikėjimo Viešpačiu bei gyvenimu šventę.

Zita Aniulienė

Onuškio seniūnijos seniūnė

Kosto Radlinsko nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite