Trakai LDK mieste Lucke pristatė daugiatautę kultūrą

Parašyta: 2019-09-16 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Rugsėjo 6–8 dienomis Trakų rajono savivaldybės delegacija lankėsi Ukrainoje, Lucke, su kuriuo sieja ilgamečiai tarptautinio bendradarbiavimo ryšiai. Lucko savivaldybės kvietimu rajono atstovai dalyvavo šventiniuose renginiuose, susitiko su miesto vadovais.

Lucke vykusių iškilmių dalyvius mūsų savivaldybės vardu pasveikino rajono savivaldybės Dokumentų valdymo skyriaus vedėja Irena Karpičienė (centre)

Rajono savivaldybei atstovavo Irena Karpičienė, Dokumentų valdymo skyriaus vedėja, Anželika Geiciūnienė, Teisės, personalo administravimo ir viešųjų pirkimų skyriaus vyriausioji specialistė, Audronė Rukšytė, Architektūros skyriaus specialistė.
Miesto šventėje Trakus ir Lietuvą reprezentavo mūsų krašto meno mėgėjų ir amatininkų atstovai – karaimų jaunimo šokių ansamblis „Birlik“, Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos narės Liuda Korsanovienė, Laima Žilionienė. Amatininkės pristatė tautinių juostelių sukimą Lietuvos ir Ukrainos tautinėmis spalvomis, daugiataučio Trakų krašto kulinarinį paveldą – totorišką pyragą – šimtalapį, ir karaimų krupniką (UAB „Kiubėtė“), teikė informaciją apie Trakų krašto kultūrinį turizmą. Šventėje dalyvavo 12 delegacijų iš įvairių šalių.
Šio vizito metu Trakų delegacija šiltai ir dalykiškai bendravo su Lucko miesto savivaldybės atstovais, kitų delegacijų nariais. Bendradarbiaujantys įvairių šalių miestai kasmet suranda naujų ryšių švietimo, kultūros, meno, sporto, verslo srityse.
Lucko teatro aikštėje vykusiame tarptautiniame festivalyje „Kultūros paletė“ prisistatė miestai partneriai, tarp jų – ir Trakai. Mūsų savivaldybės atstovai informaciniame stende supažindino Lucko gyventojus ir jų svečius su Trakų krašto papročiais, tradicijomis, kultūriniu paveldu. Festivalyje koncertavo karaimų jaunimo šokių ansamblis „Birlik“.

Lucko miesto šventėje Trakus ir Lietuvą reprezentavo Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos narės Liuda Korsanovienė (kairėje), Laima Žilionienė

Nuotaikingas festivalis surengtas įgyvendinant projektą „Aukščiausiojo lygio susitikimas Lucke“.
Įdomu tai, kad 2019 m. Luckas švenčia 590-ąsias Europos monarchų kongreso metines – įvykį, reikšmingą ne tik Lucko, bet ir visos viduramžių Europos istorijoje. Beveik prieš šešis šimtmečius Luckas buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dalis, kurio Liubarto pilyje apsistodavo didieji kunigaikščiai, čia vykdavo svarbūs diplomatiniai susitikimai. 1429 m. Lucko pilis buvo Europos vadovų diplomatinių derybų arena, riterių turnyrų ir pompastiškų puotų vieta.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite