Trakai pasidalijo gerąja darbo su neįgaliaisiais patirtimi

Parašyta: 2019-09-19 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Rugsėjo 17 dieną Trakų suaugusiųjų mokymo centre vyko išvažiuojamasis Neįgaliųjų reikalų tarybos posėdis, kuriame dalyvavo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministras Linas Kukuraitis.

Posėdyje buvo apžvelgta žmonių su negalia įtrauktis į bendruomenę mūsų savivaldybėje, pristatyti Europos Sąjungos lėšomis finansuojami projektai, aptartas vaikų su negalia ugdymas rajone ir aplankyti Trakų globos ir so­cialinių paslaugų centro Lentvario dienos socialinės globos tarnyba bei Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centras.

„Džiaugiamės, kad turėjome puikią progą pasidalinti gerąja patirtimi“, – sakė merė E. Rudelienė (dešinėje). Greta – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministras L. Kukuraitis

Susirinkusius posėdžio dalyvius pasveikino rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, ministras L. Kukuraitis.
Trakų rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Zalieckienė supažindino su neįgaliųjų įsiliejimo į bendruomenę aspektais: esama situacija, socialinių ir kitų paslaugų būtinumu ir plėtra, problematika, bendradarbiavimo su vietos NVO ir bendruomenėmis ypatumais.
Kuo realiai užsiima neįgalieji, kokias gauna paslaugas, pasidalijo patirtimi Trakų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Rima Kaliukevičiūtė. Įvairų, kupiną įvairių veiklų žmonių, turinčių negalią, gyvenimą pristatė Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius. Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų projektų Trakų rajono savivaldybėje pristatymą – realią pagalbą ir tolimesnę perspektyvą pasibaigus finansavimo periodui, pateikė Trakų globos ir socialinių paslaugų centro direktorė Irina Markevičienė.
Apie neįgalių vaikų ugdymą Trakų rajone, numatomas priemones didinti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ir mokinių įtraukųjį ugdymąsi kalbėjo Trakų rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos specialusis pedagogas Andrius Šatevičius.
Išklausę pranešimų, padiskutavę posėdžio dalyviai aplankė neseniai duris atvėrusią Trakų globos ir socialinių paslaugų centro Lentvario dienos socialinės globos tarnybą, kurios patalpos, infrastruktūra įrengta ES lėšomis įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“. Ministro L. Kukuraičio iniciatyva buvo aplankyta ir greta esanti įstaiga – Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centras. Ministro nuomone, ateityje tokie centrai turi būti perkelti į butus arba atskirus namukus, kad apsuptų artimesne tikriems namams aplinka.
„Džiaugiamės, kad turėjome puikią progą pasidalyti gerąja patirtimi, kurią esame sukaupę ir kuri pasirodė įdomi ir naudinga visos Lietuvos socialinės srities darbuotojams, dirbantiems su neįgaliaisiais bei neįgaliųjų organizacijų atstovams“, – apibendrino posėdžio darbą rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite