Trakai vėl ketina tapti pasaulio irklavimo sostine

Parašyta: 2022-02-04 | Kategorija: Savivaldybė, Sportas, Trakai |

Trakuose apsilankęs švietimo, mokslo ir sporto viceministras L. Obcarskas (antras iš kairės) domėjosi sporto infrastruktūra ir jos gerinimu. Pirma iš kairės – Seimo narė E. Rudelienė, antras iš dešinės – Trakų rajono savivaldybės meras A. Šatevičius. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Lietuvos irklavimo federacija turi ambicingų planų – istorinėje sostinėje ketina 2025 metais surengti pasaulio jaunių irklavimo čempionatą. Tačiau tam turi gauti ir vyriausybės pritarimą, tik tada bus priimta paraiška Tarptautinėje irklavimo federacijoje (FISA). Ją turi pateikti iki š.m. balandžio 15 dienos.

Beje, pasaulio jaunių irklavimo čempionatai  Trakuose jau buvo surengti 2002, 2013 ir 2017 metais, tad dar vienas Lietuvos prestižą ir gerą įvaizdį auginantis sporto renginys liudytų veiklos tęstinumą.

Turint tokių ambicingų užmojų, nepakanka norėti – būtina atlikti nemažai namų darbų. Visų pirma – atnaujinti Trakų sporto bazės pastatą ir infrastruktūrą. Ko reikėtų pirmiausia, kokios yra realios galimybės atsinaujinti – buvo aptarta su Trakuose apsilankiusiu švietimo, mokslo ir sporto viceministru Linu Obcarsku. Su viceministru susitiko Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, mero patarėja Jovita Sajavičienė, Seimo narė Edita Rudelienė, Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius Saulius Ritter, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Mindaugas Čiras, jo pavaduotojas Šarūnas Ūsas, Lietuvos sporto centro direktorius Linas Tubelis, Trakų sporto bazės vadovas Egidijus Zvilna.

Pirmiausia viceministras aplankė netrukus duris atversiantį naująjį viešbutį, kurio fasadą puošia irklą primenančios architektūros detalės. Viešbutis visiškai įrengtas, jame yra 40 vietų sportininkams. Tad nuo šiol visoje bazėje yra jau 140 vietų sportininkams, treneriams, varžybų organizatoriams. Naujojo viešbučio langai ir durys žvelgia į Galvės ežerą, antrajame aukšte – įspūdinga dengta erdvi terasa su vaizdu į Trakų pilį. Tai vienas ilgai lauktų bazės pokyčių, o tuo tarpu jų laukiama ir daugiau. Ketinama renovuoti pagrindinį pastatą, kuris statytas dar sovietmečiu, tad darbus reikėtų pradėti nuo pat pamatų. Buvo apžiūrėtas elingas, treniruočių ir krepšinio sporto salės, pasidalyta mintimis, kokia infrastruktūra turi sulaukti greičiausių permainų.

Viceministras pritarė Lietuvos irklavimo federacijos ketinimams teikti paraišką FISA ir išreiškė motyvuotą palaikymą. Juk  ir Trakams, ir Lietuvai pasaulio čempionatas suteiks daugiau pripažinimo, žinomumo, populiarumo, atneš ir ekonominės naudos.

Dar vienas sporto objektas, kurio trakiečiai laukia seniai ir su didelėmis viltimis – tai naujosios  sporto salės statyba, kuri vyksta rekonstruojant Trakų gimnaziją. Čia bus įrengta 350 vietų daugiafunkcė sporto salė, kur galės vykti įvairių sporto šakų varžybos. Viceministras su rajono savivaldybės ir sporto centro vadovais lankėsi statybos vietoje, pasidomėjo net brėžiniais ir drauge aptarė planuojamus sumanymus.  Tarp jų – ir greta esančio stadiono dangos atnaujinimą.

Trakų rajono savivaldybės inf.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite