Trakų-Elektrėnų kariai savanoriai išlydimi į tarptautinę operaciją Afrikoje

Parašyta: 2019-09-17 | Kategorija: Kelionės, Naujienos, Trakai |

Rugsėjo 24 d. 12:00 val. Vilniuje, Valdovų rūmų kieme, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių būrys bus išlydėtas į tarptautinę operaciją Afrikoje – Malio Respublikoje. Kariai dalyvaus Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje „MINUSMA“. Tai jau šeštas KASP karių būrys, išvykstantis į tarptautinę operaciją Malyje. Išvyksta 32 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai: tarp jų ir kariai savanoriai iš KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 804 (Trakų–Elektrėnų) pėstininkų kuopos.

 

Dalyvaudami tarptautinėje operacijoje Trakų–Elektrėnų kariai savanoriai įgys neįkainuojamos patirties. Grįžę iš Malio šiais karybos įgūdžiais jie pasidalys su likusiais Trakų–Elektrėnų kuopos kariais savanoriais. Kariai tarptautinėje operacijoje veiks kaip Pajėgų apsaugos vienetas. Jų užduotis – vykdyti operacijoje dalyvaujančių pajėgų apsaugą. KASP Didžiosios  Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai kartu su Vokietijos kariais atliks keturių mėnesių atsakingą tarnybą – saugos vieną iš operacijos bazių, kuri yra įsikūrusi Gao provincijoje, Malio rytinėje dalyje.

KASP kariai siunčiami į šią tarptautinę operaciją jau trečius metus. 2017 m. spalio 19 d. tarnybą šioje operacijoje pradėjo pirmasis iš KASP karių suformuotas Pajėgų apsaugos vienetas. KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai ilgus metus dalyvauja tarptautinėse operacijose: įvairias užduotis jie yra vykdę Kosove, Irake, Afganistane, Ukrainoje. KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių palydėtuvės ir sutiktuvės Valdovų rūmuose jau yra tapusios gražia tradicija.

Jungtinės Tautos operaciją „MINUSMA“ Malio Respublikoje vykdo nuo 2013 m. Joje iš viso šiuo metu tarnauja apie 13 tūkst. karių. Jie stabilizuoja saugumo padėtį šalyje ir apsaugo civilius gyventojus. Siųsdama karius Lietuva prisideda prie tarptautinių pastangų palaikyti ir stiprinti taiką Malyje.

Bordo spalvos beretėmis pasipuošę Trakų–Elektrėnų kariai savanoriai viešuose renginiuos – įprasti dalyviai, pristatantys ir populiarinantys tarnybą. Kariai savanoriai – aktyvioji Trakų ir Elektrėnų bendruomenių dalis. Tai pilietiški Trakų ir Elektrėnų apylinkių gyventojai, kurie laisvu laiku atlieka ginklo pareigą Tėvynei, o tarnybos įspūdžiais pasidalina su savo kaimynais. Kuopos atsakomybės rajonas – Trakų ir Elektrėnų rajonai.

 

 

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 804 (Trakų-Elektrėnų) pėstininkų kuopos inf. ir nuotr.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite