Trakų kultūros rūmuose 16-osios tarptautinės teatro plakatų bienalės paroda iš Žešuvo

Parašyta: 2019-03-01 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ kovo 12 d. 17.30 val. bus pristatyta 16-osios tarptautinės teatro plakatų bienalės paroda iš Žešuvo.

Bienalėje dalyvauja 106 autoriai ir jų sukurti 147 plakatai iš viso pasaulio. Jų kūrėjai – profesionalai, grafinio dizaino entuziastai, kurie žaidžia savo kūrybiškumu, stebina įdomiomis kompozicijomis, šriftais ir spalvomis.

Joje dalyvauja tiek jauni, pradedantys menininkai, tiek vyresni, labiau pripažinti kūrėjai, tokie kaip Michel Bouvet iš Prancūzijos, Erich Brechbuhl iš Šveicarijos, Gunter Rambow iš Vokietijos, Piotr Boguslawsky iš Lenkijos ar Istvan Orosz iš Vengrijos.

Ši bienalė buvo tarptautinio meninio projekto TRANS/MISJE dalis 2018 metais Žešuve, Lenkijoje, kurioje taip pat reprezentavo Lietuvą dalyviai iš Trakų.

Pasak ilgamečio tarptautinės bienalės kuratoriaus Krzysztof Motykos, daugiau nei trisdešimt metų Wandos Siemaszkowos teatras yra šios bienalės organizatorius. Per šiuos trisdešimt metų pasikeitė pasaulis, pasikeitė sąmonė, pasikeitė mados ir meno tendencijos bei spausdinimo technologijos. Tai turėjo įtakos ir reklamos sričiai.

XX a. septintajame dešimtmetyje buvo įkurta lenkų plakato mokykla, kuri su Japonijos ir Šveicarijos plakato mokyklomis formavo, keitė, puoselėjo šią meno sritį. Tuo laikotarpiu plakatai buvo gaminami rankiniu būdu, 1:1 masteliu. Galbūt jie nebuvo techniškai tobuli, bet jie buvo lengvi ir nepretenzingi, skyrėsi nuo vadinamosios „Geležinės sienos“ afišų, kuriose dominavo tobula fotografija.

XX a. pabaigoje–XXI a. pradžioje atsirado naujos technologijos, atsirado galimybė spausdinti kelias plakato kopijas, plakato kūrėjas neprivalėjo derinti, tartis ar patvirtinti plakato maketą su teatro režisieriumi. Menininkas turėjo absoliučią kūrybinę laisvę. Jaunystė ir modernumas įžengė į rinką, plakatų menas iš gatvės persikėlė į sales ir galerijas. Plakatai tapo norimu objektu daugeliui šio meno srities kolekcininkų ir entuziastų.

Susižavėjimas plakatu atvedė prie to, kad Wandos Siemaszkowos teatro fojė buvo eksponuota šiuolaikinių lenkų menininkų plakatų paroda. Tai ir buvo bienalės pradžių pradžia. Vėliau šios bienalės dalyviais tapo ir užsienio šalių menininkai. Tad kiekvienais metais kompetentinga komisija turi atrinkti pačius geriausius plakatus iš viso pasaulio. 2018 metais buvo atsiųsta 826 plakatai, iš kurių 147 buvo eksponuojami parodoje.

16-osios tarptautinės teatro plakatų bienalės paroda iš Žešuvo veiks iki kovo 29 d. Parodos uždarymas vyks kovo 29 d. 17.30 val., jame dalyvaus pats šios bienalės sumanytojas Krzysztof Motyka.

Nuo balandžio 5 d. šią parodą bus galima aplankyti Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete.

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Edita TAMULYTĖ,

Parodos kuratorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite