Trakų rajono apylinkės teismo darbo krūvis 2013 metais – vienas didžiausių šalyje

Parašyta: 2014-02-14 | Kategorija: Teismas |

Trakų rajono apylinkės teisme buvo aptarti 2013 metų darbo rezultatai.
Teismo pirmininkė J. Malijauskienė supažindino su teismo veiklos organizavimo aktualijomis, teisinėmis naujovėmis susijusiomis su civilinio proceso kodekso pakeitimais, kai nuo 2014 m.  sausio 1 d. nerašomi teismo posėdžio protokolai, o yra daromas teismo posėdžio garso įrašas, taip iškilusias aktualijas  nagrinėjant baudžiamąsias ir administracines bylas. Teismo raštinės vedėja D.Božickienė supažindino su išnagrinėtu bylų skaičiumi 2013 metais, trumpai apžvelgė gautų 2013 metais bylų kategorijas bei palygino su 2012 metų teismo darbo rezultatais. Administracijos  sekretorė L. Kraičinskaja apžvelgė teismo personalo klausimus, išskirtinai buvo pažymėta, kad išlieka aktuali teisėjų padėjėjų teisme skaičiaus problema, siekiamybė – kad kiekvienas teisėjas turėtų padėjėją.
Taip pat buvo apsvarstyta Nacionalinės teismų administracijos pateikta 2013 m. teisėjų darbo ataskaita pirmos instancijos teismuose.
Per 2013 metus Trakų rajono apylinkės teisme buvo iš viso išnagrinėtos 3346 civilinės bylos, 1358 administracinių teisės pažeidimų bylos ir 413 baudžiamųjų bylų. Atsižvelgiant į teisme dirbančių teisėjų skaičių (7) bei kitus rodiklius pagal Teismų tarybos patvirtintą metodiką apskaičiavus bendrą darbo krūvį Trakų rajono apylinkės teismas tarp 2013 metais Lietuvoje veikusių 49 apylinkės teismų pagal bendrą darbo krūvį užėmė penktąją vietą, o pagal darbo krūvį nagrinėjant baudžiamąsias ir civilines bylas – trečiąją vietą. Iš viso kiekvienas teisme dirbantis teisėjas praėjusiais metais vidutiniškai išnagrinėjo po 731 bylą.
Lyginant su 2012 metų teisėjų darbo ataskaita Trakų rajono apylinkės teismo teisėjų darbo krūvis išlieka stabiliai didelis: 2012 metais kiekvienas teisme dirbantis teisėjas vidutiniškai išnagrinėjo po 715 bylų.
Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Irma Sanvaitytė,
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėja, atstovė spaudai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite