Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius susitiko su Prezidentu Gitanu Nausėda

Parašyta: 2023-05-05 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda (kairėje) su žmona Diana (kairėje) ir Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius su žmona Eimante Prezidentūroje 2023 m. gegužės 2 dieną. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos (Roberto Dačkaus) nuotr.

Antradienį, gegužės 2 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lietuvos savivaldybių merais. Šiame susitikime dalyvavo ir Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius su sutuoktine Eimante.

Kadenciją pradedantiems merams Prezidentas G. Nausėda linkėjo būti principingiems ir niekuomet neužmiršti, kad pagrindinis jų darbdavys yra žmogus. Jis pabrėžė, kad augantis rinkėjų aktyvumas rodo, jog savivalda tampa vis įdomesnė žmonėms, o tai merams reiškia ne vien didesnį matomumą, bet ir papildomą atsakomybę.

Pastarieji keleri metai valstybei ir savivaldybėms nebuvo lengvi, reikėjo įveikti pandemiją, migrantų krizę, o kilus karui Ukrainoje – ir rasti būdus padėti nelaimės ištiktiems jos gyventojams. Pasak Prezidento, nors šios kritinės situacijos pareikalavo daug pastangų, išradingumo ir solidarumo, didžioji dalis savivaldybių įveikė visus iššūkius.

Jis taip pat priminė, kad savivaldai, iniciatyvoms atsirado dar daugiau galimybių: „savivaldybėms atvertas 700 mln. Eur dydžio investicinis potencialas. Tai galimybė žaliosios ekonomikos plėtrai, skaitmenizacijai, darbo vietų kūrimui, viešųjų paslaugų plėtrai ir kitoms paslaugoms, kurios pagerins vietos žmonių gyvenimą“. Ragino merus, nepaisant pokyčių ar reformų, ypatingą dėmesį skirti švietimui, sveikatai, pasitikėti žmonėmis, bendruomenėmis ir padėti jiems skleisti pilietines galias, kurti gražesnę, tvarkingesnę aplinką, juos padrąsinti ir išgirsti.

Į merus ir jų antrąsias puses besikreipusi pirmoji ponia Diana Nausėdienė padėkojo už paramą bendruomenėms ir Ukrainos gyventojams. Pasidžiaugusi sklandžiu Prezidentūros bendradarbiavimu su merais, drauge nuveiktais darbais, ji akcentavo pilietinių iniciatyvų projekto „Lietuvos galia“ prasmę, svarbą ir pabrėžė, jog stiprinti visuomenę ir pilietiškumą ypač svarbu karo Ukrainoje akivaizdoje, rūpinantis kariaujančių, gimtojoje šalyje likusių ukrainiečių ir karo pabėgėlių poreikiais, teikiant humanitarinę pagalbą.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite