Trakų rajono savivaldybės prioritetas – saugumas keliuose

Parašyta: 2023-05-05 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius (antras iš kairės) ir administracijos direktorė Dovilė Daudaitė susitiko su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu (penktas iš kairės) ir jo komanda, 2023 m. gegužės 3 d.

Trečiadienį, gegužės 3 dieną, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius lankėsi Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje ir susitiko su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu bei jo komanda. Susitikimo metu buvo aptarti itin svarbūs susisiekimo saugumo ir plėtros Trakų rajone klausimai.

Vienas iš šio susitikimo tikslų buvo rasti būdus su Fabriko gatve Lentvaryje besiribojančios Zigmantiškių gatvės Vilniuje ir Galvės plento sankryžos saugumui užtikrinti. Tai jau taip pat aptarta ir su Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovais.

Šiuo metu vykdomi šviesoforu reguliuojamos sankryžos projektavimo darbai, išspręsiantys automobilių srautų judėjimo problemą. Tačiau meras teigia, kad tai tik laikinas sprendimas iki labai svarbaus keturjuosčio A16 magistralinio kelio Vilnius–Trakai projekto įgyvendinimo. Buvo sutarta, kad būtina paspartinti A16 kelio specialaus plano, kuriame bus numatytas keturjuostis kelias, rengimą. Taigi gegužės mėnesio antroje pusėje bus vėl organizuojamas susitikimas su Susisiekimo ministerijos, LAKD ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovais.

Buvo aptarta pėsčiųjų ir dviračių takų plėtra rajone, prioritetiniai objektai, jų svarba ne tik turizmui, sveikatinimui, bet ir saugumui užtikrinti. Trakų rajonas auga, Lentvario seniūnijoje, Naujajame Lentvaryje daugėja gyventojų, čia įsikuria daug jaunų šeimų ir jų saugus keliavimas pėsčiomis šiuo metu nėra užtikrintas. Ministerijos komandai buvo papasakota apie kelio Lentvaris–Grigiškės atkarpos nuo Lentvario iki Naujojo Lentvario svarbą.

Jau yra parengti Lentvario mieste esančių Geležinkelio ir Fabriko gatvių tvarkymo darbų techniniai projektai, kurių įgyvendinimo metu bus įrengti šaligatviai, apšvietimo tinklai, atlikti važiuojamosios dangos tvarkymo darbai. Ministerija informavo, kad LAKD projektuoja likusią kelio Trakai–Lentvaris–Mūrinė Vokė pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpą, kuri sutampa su Trakų ir Urėdijos gatvėmis, ir projektavimo darbus planuojama baigti dar šiemet.

Paliesta ir kito svarbaus kelio Užutrakio dvaro sodybos link tema. Jau beveik parengtas naujo vietinės reikšmės kelio į Užutrakio dvaro sodybą nuo valstybinės reikšmės rajoninio kelio statybos projektas. Planuojama, kad automobilių eismas bus nukreipiamas nauju keliu, o esamas kelias bus pritaikytas pėstiesiems ir dviratininkams, rekreacijai. Savivaldybė įsipareigoja perimti esamą kelią Totoriškės–Užutrakis savo nuosavybėn, kai LAKD atliks esamo kelio paprastąjį remontą.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite