Trakų šauliai laukia prisijungiant drąsių, pilietiškų bei patriotiškų rajono gyventojų!

Parašyta: 2023-11-03 | Kategorija: Jaunimas, Komentarai, Kvietimai, Lietuva, Naujienos, Seniūnijos, Trakai |

Gerbiamieji Trakų rajono gyventojai, tikriausiai Jums ne kartą teko matyti Trakų šaulius, aktyviai talkinant policijai ar kitoms institucijoms. Ne visiems išgirdus žodį „šaulys“ būna aišku kas jis toks ir ką jis veikia, ar tai su šaudymu susijusi organizacija, o gal tai kariuomenės dalis? O iš tiesų  Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) yra sukarinta visuomeninė organizacija, vienijanti patriotiškai nusiteikusius nepilnamečius bei pilnamečius asmenis.

Taikos metu LŠS uždavinys yra rengti Lietuvos Respublikos piliečius ginkluotam ir nesmurtiniam pilietiniam pasipriešinimui, padėti užtikrinti viešąjį saugumą, valia ir ginklu ginti Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir jos vientisumą. Agresijos atveju LŠS privalo koviniais būriais remti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas, kitais pajėgumų vienetais padėti užtikrinti viešosios tvarkos palaikymą, kritinės infrastruktūros objektų apsaugą, okupuotoje teritorijoje vykdyti ginkluotą ir nesmurtinį pilietinį pasipriešinimą, siekiant atgrasyti priešą, apginti Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir jos teritorijos vientisumą, užtikrinti piliečių saugumą.

Pilnamečiai LŠS nariai nuo 18 m. iki gyvenimo pabaigos gali rasti vietą įvairiose formuotėse: koviniuose šaulių būriuose, komendantinėse kuopose, pilietinio pasipriešinimo būriuose ir kt. Nepilnamečiai jaunieji šauliai, nuo 11 iki 18 metų amžiaus, gali atlikti jaunojo šaulio tarnybą pagal sudarytą 4 pakopų rengimo programą. Jaunimas pagal šią programą yra mokomas įvairių praktinių įgūdžių: orientavimosi vietovėje, pirmosios medicininės pagalbos, ginkluotės ir šaudybos, rikiuotės, fizinio rengimo ir kt. Taip pat, jaunieji šauliai yra mokomi pilietiškumo, dalyvauja įvairiuose patriotiniuose renginiuose.

Gyvename istoriniame, strateginę reikšmę Lietuvos istorijoje turėjusiame rajone – Trakuose. Trakuose nuo senų laikų puikiai sutarė įvairių tautybių žmonės: lietuviai, lenkai, rusai, karaimai, žydai, totoriai ir kt. Mūsų gražus kraštas būtų stipresnis, jeigu aktyvūs vyrai ir moterys jungtųsi prie šaulių ir savo darbais prisidėtų prie krašto patriotiškumo, pilietiškumo, saugumo kėlimo. Visi akivaizdžiai matome saugumo situaciją pasaulyje, karus Ukrainoje bei Izraelyje. Jau turėjome praktinių pavyzdžių kaip greitai gali kilti krizės regione ne tik dėl karų, bet ir dėl hibridinių grėsmių (migrantų, kibernetinių atakų, kritinės infrastruktūros sugadinimų), įvairių virusų bei ligų ir kt. LŠS ruošia piliečius visoms galimoms negandoms ir krizėms. Būti pasiruošus visoms gyvenimo situacijoms tikriausiai neįmanoma, tačiau nedaryti nieko – irgi nėra išeitis. Todėl šauliai rengiami būti valstybės ramsčiu, jeigu Tėvynei to prireiktų atėjus krizinėms situacijoms.

Šiuo metu Trakų 1006 – toji šaulių kuopa sparčiai atsinaujina ir plečia veiklą. Paskirtas naujasis kuopos vadas Alvydas Majauskas džiaugiasi naujų narių atėjimu, kuopos suaktyvėjimu. Visus neabejingus, pilnamečius Trakų rajono gyventojus kviečiame prisijungti į Trakų šaulių gretas. Susidomėjusiems pateikiame el. paštą, kuriuo gausite aktualią informaciją 1006trakukuopa@gmail.com

Lietuvos kariuomenės kapitonas Marius Dzencevičius

Nuo šių metų spalio 4 d. atkurtas Trakų jaunųjų šaulių būrys. Būriui vadovauja Lietuvos kariuomenės kapitonas Marius Dzencevičius. Užsiėmimai vyksta kiekvieną trečiadienį, nuo 17 iki 19 val. Trakuose. Būrio nariai 12-17 metų jaunuoliai iš Trakų, Senųjų Trakų, Aukštadvario mokyklų. Kviečiame visus susidomėjusius jungtis į mūsų gretas, kontaktinis el. pašto adresas: traku.jaunieji.sauliai@gmail.com

Kpt. Marius Dzencevičius

Trakų jaunųjų šaulių būrio vadas


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite