Trakų savivaldybės vaikų darželiuose nebus privalomas popiečio miegas

Parašyta: 2023-07-13 | Kategorija: Komentarai, Namai, Naujienos, Savivaldybė, Sveikata, Trakai |

Vaikų miegas. Asociatyvi mprnews.org nuotr.

Trakų rajono savivaldybės vaikų darželių vaikai nebus privalomai guldomi popiečio miego. Rajono savivaldybė pritarė nuostatai, kad miegą gali pakeisti ir kitos poilsio formos.

Ugdymo įstaigose iki šiol galiojusi privaloma vaikų popiečio miego tvarka gali būti keičiama po to, kai daugiau nei 1000 tėvų kreipėsi į įvairias institucijas prašydami ją keisti.

Teigiama, kad praktika, kai vaikai be išimties po pietų guldomi, yra ydinga, ją lemia ne reguliavimo problemos, nes higienos normose nėra nustatytos prievolės miegoti vaikams dieną. Šią praktiką lemia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ir steigėjų galimas nelankstumas ar kitos priežastys, trukdančios spręsti susiklosčiusią situaciją. Todėl siekiama šią problemą spręsti ne individualiu, bet sisteminiu lygmeniu – nustatyti lygiavertes įvairaus poilsio formas, atliepiančias individualius vaiko poreikius.

„Mums svarbi vaiko psichologinė sveikata ir dienos ritmas, kuris turi būti užtikrintas ir darželyje. Jeigu vaikas dieną nenori miegoti, jis gali užsiimti sau įprasta artimesne veikla, netrikdant bendro ramybės fono. Tai gali būti atokvėpio valandėlė, kuri būtų pripildyta tylesnės veiklos, lavinančios mažo žmogaus gebėjimus ir fantaziją“, – tvirtino apsisprendimą Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius.

„Sieksime šią situaciją aptarti su vaikų tėvais ir priimti abipusiai priimtinus sprendimus. Galbūt vaikui vietoj miego yra geriau užsiimti kita ramia veikla, netrukdant kitiems vaikams, kurie tuo metu miega. Turime pasirūpinti šiomis galimybėmis ir sudaryti tam sąlygas“,  – sakė Trakų rajono savivaldybės vicemeras Jonas Kietavičius.

Siūloma miegą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose keisti spalvinimo, dėliojimo, karpymo, istorijų klausymo per ausinuką ir pan. užsiėmimais, užsiimti veikla sporto salėse ar kitose ugdymo įstaigų erdvėse.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite