Trakų viešoji biblioteka džiaugiasi pasiekusi neįprastą rekordą

Parašyta: 2016-10-18 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Gegužę, kaip ir kasmet, Trakų viešoji biblioteka kartu su partneriais – Trakų kultūros rūmais jau septintą kartą kvietė kraštiečius švęsti Europos dieną. Šių metų švente buvo siekiama skatinti bendruomeniškumą, neaktyvaus jaunimo dalyvavimą visuomeninėje veikloje, užtikrinti kartų patirties pereinamumą.

Trakų viešosios bibliotekos kryžiažodį agentūra „Factum” pripažino rekordu ir įregistravo kaip didžiausią pieštą kryžiažodį. Trakų viešosios bibliotekos nuotr.

Išskirtinis šių metų šventės akcentas buvo ant grindinio pieštas kryžiažodis, kurį biblioteka kartu su rekordų fiksavimo agentūra „Factum“ ir bibliotekos sudaryta komisija siekė užfiksuoti kaip rekordą. Be galo džiugu, kad tai pavyko – kryžiažodis buvo pripažintas „Didžiausiu pieštu kryžiažodžiu“ (248,514 m² ploto, 18,3 × 13,58 m dydžio, 114 spėtinų žodžių (58 horizontalių ir 56 vertikalių)) ir įtrauktas į Lietuvos rekordų registrą.

Komisijos nariai – Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė, Trakų rajono laikraščio „Trakų žemė“ direktorius-vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius ir Trakų seniūnas Kęstutis  Vilkauskas tuomet stebėjo kryžiažodžio sprendimą ir užtikrino nurodytų taisyklių laikymąsi. Kryžiažodis, kurį sudarė projekto partneriai UAB „UPG Baltic“ buvo piešiamas šalia bibliotekos pastato. Renginio svečiai ir dalyviai kartu aktyviai sprendė kryžiažodį, o už kiekvieną teisingai atspėtą žodį gavo po saldainį, kuriuos vėliau galėjo išsikeisti į prizus – originalias atminimo dovanas.

Baigus spręsti, komisijos nariai užfiksavo kryžiažodžio plotį ir ilgį bei parašais patvirtino, kad duomenys tikslūs. Visi reikalingi duomenys apie kryžiažodį buvo išsiųsti agentūrai „Factum“, kuri spalio pradžioje patvirtino, kad rekordas pasiektas!

Dėkojame partneriams, renginio dalyviams bei visiems prisidėjusiems. Be jūsų nebūtume pasiekę šio reikšmingo rekordo!

Edita Loiba,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. metodininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite