Trakų žiede pastatyta kinetinė figūra

Parašyta: 2020-04-15 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Lietuvos kultūros sostinės metams pažymėti įvažiavimo į Trakų miestą sankryžos žiede suprojektuota laikina kinetinė skulptūra, įkūnijanti pagrindinę Kultūros sostinės koncepcijos idėją ir simbolio formą.

Kultūros sostinės simbolis sudarytas iš dviejų – vandens ir pilies – elementų. Ežero fone stovinti nerūdijančio plieno ratilų figūra, kurios centre – Trakų širdis – pilis su nuolat „gyvybe pulsuojančia“ kardiograma. Kinetinė skulptūra sukurta iš nerūdijančio plieno lakštų, esant stipriam vėjo gūsiui plieno ratilai lėtai pasisuka apie centrinę ašį – taip nuolat keisdami skulptūros vaizdą.

Optimizuotoje salos formoje yra užkoduota ir širdies metafora: širdis gyvybės centras, sielos namai. Sostinė yra valstybės centras, Tėvynės širdis. Ženklo kompozicija tiesiogiai pozicionuoja Trakų, kaip Lietuvos istorinės sostinės idėją. Kultūroje, kaip ir vandenyje, vyksmo ratilai gali susiformuoti ir nuo ir į gravitacinį centrą, todėl Kultūros sostinės vyksmo ratilai, kaip reiškinys, veiks dviem kryptimis – trauka į Trakus ir sklaida iš Trakų.

Tuo pačiu koncentriniai ratilai yra tradicinių renginių replikuojanti iliustracija. Trakų – „Lietuvos kultūros sostinės 2020“ ženkle esantys ratilai nenutrūkstančio cikliškumo vektoriumi siunčia visuomenei tris žinutes apie tai, kas mūsų nuomone yra svarbiausia ir prasmingiausia kultūroje: žinią apie garbingą praeitį, mūsų krašto istorijos paveldą, dabarties Trakų krašto žmonių pastangas ir kūrybiškumą, o taip pat – žinutę ateities kartoms, jog Trakų žemėje kultūra buvo, yra ir visada išliks reikšmingu, prioritetiniu mūsų krašto tapatybės kūrimo instrumentu.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite