Trakuose buvo uždegtos žvakutės už negimusias gyvybes

Parašyta: 2013-11-08 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos, Trakai |
P1010543

Žvakutės, kurios simbolizuoja kūdikių gyvybes

Spalio 30 d., 17 val. Trakuose, Reinės al., prie Trakų parapijos namų, vyko pilietinė akcija „Uždekime žvakutę už kiekvieną negimusį vaiką“.
Gausus būrys Trakų parapijiečių susirinko širdyje pasimelsti už negimusias gyvybes ir garsiai pasakyti, kad mes renkamės gyvybę.
Akcijos organizatoriai Jaunimo Organizacija Darbas kartu su TKMVC Trakų senjorų klubo nariais, Jungtinės kaimų bendruomenės „Bražuoliečiai“ nariais bei Trakų parapijos jaunimu uždegė daugiau kaip šimtą žvakučių, simbolizuojančių kūdikių gyvybes.
Akcijos globėja LR Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė ir Trakų parapijos vikaraskunigas Rimas Kalmatavičius padėkojo susirinkusiems akcijos dalyviams.

Praėjusiais metais Lietuvoje teisės gyventi neteko beveik 7000 vaikų. Viena iš penkių užsimezgusių gyvybių taip ir neišvydo šviesos. Tai 7 kartus daugiau nei savižudybių, 16 kartų daugiau nei aukų avarijose.
Pradėjimo akimirką kiekvienas žmogus gauna pačią didžiausią dovaną – gyvybę. Kodėl ne kiekvienas pradėtas kūdikis turi teisę gyventi? Kodėl kūdikio laukianti, bet abejojanti moteris nesulaukia jokios valstybės pagalbos? Mes tikime, kad dalį gyvybių galima išgelbėti, jei valstybė kryptingai padės kūdikio laukiančioms moterims, mokyklose bus stiprinamas lytiškumo ugdymas, o visuomenėje – ginama ir saugoma moters teisė į motinystę.

Pilietinės akcijos organizatoriai:
VšĮ Laisvos visuomenės institutas, Jaunimo organizacija Darbas Trakų r. skyrius.
Pilietinės akcijos partneriai:
Trakų krašto moterų veiklos centro Senjorų klubas, Trakų parapijos jaunimas, Jungtinė kaimų bendruomenė „Bražuoliečiai“.
Pilietinės akcijos globėja Trakuose:
Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė.

 

Aušrinė LUKOŠIŪTĖ-ALEKSANDRAVIČIENĖ,

Jaunimo Organizacijos Darbas Trakų r. skyriaus pirmininkė

Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite