Trakuose vairuotojus pasitinka „Lietuvos draudimo“ įrengtas „Įsijunk šypseną“ kelio stendas

Parašyta: 2015-11-10 | Kategorija: Naujienos, Projektai, Trakai |

BFL_3346

Trakų žiedinėje sankryžoje gatvių įrengtas naujas informacinis kelio stendas „Įsijunk šypseną“, skatinantis vairuoti be pykčio. Šis ženklas – tai saugaus eismo iniciatyvos „Nulis pykčio“, kurią visoje šalyje įgyvendina didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, dalis. Bendradarbiaudamas su Trakų rajono savivaldybe „Lietuvos draudimas“ įrengė ženklą toje vietoje, kurioje, kaip nurodo patys Trakų vairuotojai, jie labai dažnai susiduria patiria pyktį.

 

„Visus Lietuvos vairuotojus kvietėme internete pildyti „Pykčio keliuose žemėlapį“ – žymėti gatves, kuriose vairuodami patiria ar pastebi daugiausia pykčio, susierzinimo. Visoje Lietuvoje vairuotojai pažymėjo per 4 tūkst. vietų, daugiausia didmiesčiuose, o 4 taškai pažymėti ir Trakuose. Vienoje iš šių „karštų“ vietų, suderintoje su Trakų miesto savivaldybe, įrengtas stendas „Įsijunk šypseną“ primins vairuotojams važiuoti draugiškiau, pyktį iškeisti į šypseną“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Valdybos narys, socialinės kampanijos „Nulis pykčio“ ambasadorius Raimondas Geleževičius.

Vilniuje, kur „Įsijunk šypseną“ ženklai stovi jau virš metų, atliktas tyrimas parodė, kad šie ženklai priverčia nusišypsoti maždaug kas antrą vairuotoją. Net 87 proc. šį ženklą pastebėjusių vairuotojų pripažino, jog jis sukelia teigiamas emocijas, skatina nusišypsoti, pagerina nuotaiką ar nuteikia vairuoti mandagiau. Psichologai teigia, kad šypsena yra geriausias ginklas kovoje su pykčiu, nes žmogus, kuris šypsosi, tuo pat metu nesugeba pykti.

Žymėdami „pikčiausias“ kelių vietas Trakuose, vairuotojai, be Vytauto, Aukštadvario, Vilniaus mažosios bei Gedimino gatvių žiedinės sankryžos, taip pat kaip „piktas“ vietas Trakuose išskyrė Trakų ir Vytauto gatvių sankryžą. Vytauto, Aukštadvario, Vilniaus mažosios bei Gedimino gatvių žiedą vairuotojai išskiria kaip vietą, kurioje vairuotojai pykstasi dėl piko metu susidariusių eismo spūsčių.

„Natūralu, kad neigiamas emocijas vairuotojai dažniausiai patiria intensyviausiose gatvėse ar tose vietose, kur atlikti reikiamą manevrą sudėtinga, užtrunka. Tačiau kilęs pyktis turi neigiamų pasekmių eismo saugumui – mūsų tyrimo duomenimis net 90 proc. vairuotojų teigia, kad pyktis, stresas ir susierzinimas trukdo saugiai vairuoti. Tikiu, kad kuo daugiau Trakų vairuotojų „įsijungs“ šypsenas, tuo saugesnės ir malonesnės bus jų kelionės automobiliu“, – teigė R. Geleževičius.

Be Trakų, „Įsijunk šypseną“ ženklai šiemet įrengiami dar keliose dešimtyse Lietuvos miestų, kurias tų miestų vairuotojai dažniausiai pažymėjo „Pykčio keliuose žemėlapyje“. Iš viso Lietuvos miestų gatvėse ir užmiesčio keliuose jau įrengta daugiau nei pusšimtis „Įsijunk šypseną“ stendų.

„Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikti sociologiniai tyrimai rodo, kad 95 proc. Lietuvos vairuotojų yra susidūrę su pykčiu keliuose ir bent kartais patiria neigiamų emocijų, o 61 proc. vairuotojų vienaip ar kitaip sureaguoja į kitų vairuotojų demonstruojamą pyktį. Todėl „Lietuvos draudimas“ nuo 2013 metų pradėjo įgyvendinti projektą „Nulis pykčio“, kuriuo siekiama, kad vairuotojai išmoktų identifikuoti ir valdyti neigiamas emocijas, o sėdę prie vairo ramiai, saugiai ir su gera nuotaika pasiektų kelionės tikslą. Apklausos rodo, kad daugiau nei 90 proc. vairuotojų teigia, jog „Nulis pykčio“ iniciatyva skatina juos važiuoti draugiškiau.

„Nulis pykčio“ projektą „Lietuvos draudimas“ įgyvendina bendradarbiaudamas su LR Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies draudimo bendrovė, savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina klientams žalų už beveik 60 mln. eurų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ keturis kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais.

AB „Lietuvos draudimas“  pranešimas


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite