Ukrainos mokiniai Trakų gimnazijoje

Parašyta: 2022-11-29 | Kategorija: Gimnazija, Jaunimas, Naujienos, Trakai |

Ukrainiečių vaikai Trakų gimnazijoje

Rugsėjo 1-ąją Trakų gimnazijoje mokslo metus pradėjo šešiolika ugdytinių iš Ukrainos. Ugdytiniai buvo priimti į gimnaziją dar pavasarį, o rudenį nuskambėjus pirmajam skambučiui pasijuto pilnaverčiais jos nariais.

Jie susipažino su gimnazija ir bendraamžiais, kurie šiltai juos priėmė į savo gretas ir padėjo visapusiškai adaptuotis, jiems buvo suteikta emocinė bei materialinė pagalba, turėjo laiko priprasti prie naujos juos supančios aplinkos. Mokytojai stengėsi skirti jiems kuo daugiau dėmesio, taikyti įvairius jiems tinkamus ugdymo metodus ir būdus bei atsižvelgti į jų poreikius ir gebėjimus.

Gimnazijoje klasėse su bendraamžiais mokosi penki priešmokyklinės grupės vaikai, vienas pirmokas, viena trečiokė, viena ketvirtokė, keturi penktokai ir du šeštokai. Taip pat yra du darželinukai gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupėse.

Vaikai kartu su savo klasėmis mokosi visų dalykų, o lietuvių kalbos – nuo pagrindų. Jie aktyviai įsitraukia į gimnazijos gyvenimą, nori mokytis ir tobulėti, dalyvauja renginiuose, projektuose ir konkursuose, kartu su savo klasės draugais lanko neformaliojo ugdymo užsiėmimus. Penktos klasės mergaitės Diana ir Marta dainuoja gimnazijos chore, penktokas Igoris labai domisi kompiuteriais. Mokiniai taip pat dalyvauja mokyklos stovyklose ir jau vyko į keletą ekskursijų.

Mokytojų ir vaikų bei jų tėvelių santykiai geranoriški ir draugiški, grįsti glaudžiu bendradarbiavimu ir supratimu. Mokinių rezultatai džiugina gimnazijos bendruomenę. Ženkli mokinių pažanga motyvuoja mokytojus padėti dar daugiau. Visgi vaikai pabrėžia, kad ilgisi savo gimtinės ir galimybės bendrauti gimtąja kalba. Liūdi, kad turėjo palikti savo namus ir važiuoti į šalį, kuri jiems yra visiškai svetima. Tačiau gimnazija labai džiaugiasi, kad ugdydama ukrainiečių vaikus, padeda karo siaubiamos šalies žmonėms kurti pilnavertį gyvenimą savo laikinuose namuose ir stengiasi suteikti jiems kuo geresnes sąlygas.

Daiva Bernatavičienė

Mažena Karanevska

Trakų gimnazijos mokytojos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite