Universitetas Tau

Parašyta: 2014-01-03 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |
IMG_2909

Trečiojo amžiaus universiteto steigiamajame susirinkime išrinkta universiteto taryba

Gruodžio 13 d. Trakuose – neeilinis įvykis – įsteigtas trečiojo amžiaus universitetas Tau. Sveikiname steigėją Nijolę Lisevičienę, VšĮ Trakų švietimo centro direktorę už puikią iniciatyvą ir paprašėme atsakyti į keletą klausimų.

Trakuose įsteigėte trečiojo amžiaus universitetą Tau. Kada kilo ši puiki idėja?

Idėja kilo jau prieš porą metų, kai įgyvendinome Ugdymo plėtotės centro projektą ir trečiojo amžiaus universitetų Tau vadovų grupelei surengėme išvyką pas partnerius Švedijoje. Kelionės metu senjorai dalijosi mintimis, kaip įdomiai leidžia laiką, kad pasitaupo tam, kad kartą metuose galėtų kur nors išvykti. Pamaniau, kodėl gi mes negalime tos veiklos pasiūlyti rajono gyventojams?

Skaitytojams įdomu, kiek tokių universitetų veikia ir kodėl jis vadinamas Tau?

Iki šiol šalyje buvo 27 universitetai, o mes įkūrėme 28-tą. Universitetas orientuotas į kiekvieną mūsų: pasirenki tai, kas įdomu, veiki ir vyksti ten, kur tikrai nori. Nėra įskaitų, egzaminų, nereikia ruošti namų darbų… Tai pavadinimas ir atspindi esmę, kad kiekvienam pagal poreikius, nepriklausomai nuo to, kokį formaliai išsilavinimą esi įgijęs. Taigi Tau – kiekvienam mūsų.

Kokius fakultetus suformavote? Kiek studentų turite?

Fakultetus formavome pagal lankančiųjų poreikius. Daugiausiai dalyvių pasirinko kraštotyros fakultetą, antras pagal gausumą – dvasinio tobulėjimo fakultetas. Trečiasis – sveikatos fakultetas. Viso universitetas turi 121 studentą, bet skaičius dar auga. Studentų turime iš visų seniūnijų, tad veiklas vykdyti kiekvienoje seniūnijoje nebus lengva, bet ir važiuoti visiems į Trakus – sunku. Tad ieškosime lanksčių formų.

Kas vadovaus universitetui, kas finansuos?

Kaip ir patvirtinta nuostatuose, universitetui vadovaus taryba, kurią išrinkome steigiamojo susirinkimo metu. Į tarybą išrinkti: Austra Zapolskienė (kraštotyros fakulteto dekanė, Ramutė Armonienė (dvasinio tobulėjimo fakulteto dekanė), Teresė Jankovska (sveikatos fakulteto dekanė), rūdiškietis Vytautas Gecevičius, aukštadvarietės Vilė Lauruševičienė ir Nijolė Juodienė, onuškietė Stasė Masilionienė, lentvarietė Regina Sinkevičienė, paluknietės Vitalija Dovydėnienė ir Marija Golubovska, trakietė Honorata Zeniavska, o tarybos vadovavimo pirmininko pareigas patikėjo man.

Lėšų neturime, bet pasaulis nėra be gerų žmonių, todėl tikimės, kad atsiras rėmėjų, ieškosime projektų. Juk visi šalies universitetai taip gyvena. Tai priklauso nuo iniciatyvumo, kūrybiškumo. Juk ir į atidarymo šventę atvykęs poetas, filosofas, LEU filosofijos katedros vedėjas Liutauras Degėsys tą savo pavyzdžiu įrodė. Noriu padėkoti Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos administracijai, šokių kolektyvo vadovei R. Blikertienei, ansamblio vadovei A. Gurskai ir visiems jauniesiems atlikėjams už gražų pasveikinimą.

Ačiū už pokalbį, linkime sėkmės!

Alė PAŠKEVIČIŪTĖ


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite