Už pasikėsinimą įvykdyti vagystę bei įvykdytą plėšimą teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes

Parašyta: 2014-03-27 | Kategorija: Naujienos, Teismas |

Trakų rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kaltinamuosius A. Č. ir A. V. pripažino kaltais pasikėsinus įvykdyti vagystę, o kaltinamuosius A. R. (V.) ir V. K. įvykdžius plėšimą.
Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad kaltinamieji A. Č., A. V., A. R. (V.) ir V. K. turėdami tikslą pavogti svetimą turtą 2012 m. kovo 26 d. apie vidurnaktį automobiliu atvykę prie gyvenamojo namo Naujojo Lentvario kaime, Trakų rajone laukė iki kitos dienos 05.00 val., kol gyvenamojo namo savininkė S. Z. išeis iš namų. Jai išėjus, kaltinamieji iš automobilio paėmė ir užsimovė ant rankų pirštines, A. Č. paėmė laužtuvą, V. K. –  peilį, A. R. (V.) su V. K. užsidėjo kaukes. Nuėję prie namo, kur A. Č. ir A. V. stebint aplinką, A. R. (V.) su V. K. bendromis pastangomis bandė pateikti į jį, tačiau A. R. (V.) ir V. K. laužiant namo lango rėmą, lange pasirodė namie buvęs S. Z. sūnus J. Z., dėl ko kaltinamieji pabėgo.
Teismas taip pat nustatė, kad J. Z. pradėjus kaltinamuosius vytis, V. K. su A. R. (V.) grįžo ir J. Z. sumušė, tuo padarydami jam nesunkų sveikatos sutrikdymą. Po to V. K. su A. R. (V.) surišo  J. Z.  rankas, nuvedė prie išlaužto namo lango, pro kurį jį įstūmė į vidų ir patys įlipę įsibrovė į vidų. J. Z. nutempę į virtuvę paguldė ant žemės, surišo jam rankas ir kojas, kad jis negalėtų priešintis ir peiliu grasino nužudyti, sudeginti namą, baugino bei reikalavo atiduoti pinigus. Po to iš namo pagrobė J. Z. priklausančio turto už 1320 Lt.
Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį (kaltinamieji A. Č. ir A. V. pasikėsino padaryti apysunkį nusikaltimą, o  A. R. (V.) ir V. K. padarė sunkų nusikaltimą), kaltės formą, kaltinamųjų asmenybes (praeityje teisti), jų atsakomybę sunkinančias (nusikaltimus padarė bendrininkų grupėje) bei lengvinančias aplinkybes (visi kaltinamieji, išskyrus A. R. (V.) savo kaltę pripažino, gailėjosi ir atsiprašė nukentėjusiojo).
Subendrinus paskirtas bausmes su kitų teismų kaltinamiesiems paskirtomis ir neatliktomis bausmėmis, A. Č. skirta 2 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, A. V.  – 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant 3 metams ir skiriant įpareigojimus, o V. K. ir A. R. (V.) – 6 metų laisvės atėmimo bausmės.
Taip pat teismas iš kaltinamųjų A. R. (V.) ir V. K., kurie įvykdė plėšimą bei sutrikdė nukentėjusiojo J. Z. sveikatą, priteisė jam 1320 litų turtinę žalą bei 3000 litų neturtinę žalą.
Teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.
Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Irma Sanvaitytė
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėja, atstovė spaudai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite