Užutrakio Dvare vyko jau tradicija tapęs Tarptautinis Jaunųjų miško bičiulių konkursas

Parašyta: 2021-10-26 | Kategorija: Naujienos, Trakai, Urėdija, Užutrakis |

Spalio 22 d. Užutrakio Dvare vyko jau tradicija tapęs Tarptautinis Jaunųjų miško bičiulių konkursas. Eilę metų šį mišką mylinčių jaunuolių konkursą organizuoja YPEF (Young People in European Forests) organizacija, vienijanti miško ir gamtos mylėtojus bei puoselėtojus iš 9 Europos šalių Austrijos, Čekijos, Estijos, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos.

Įprastai šio konkurso dalyviai, po savo šalyse vykusių atrankų, susitikdavo rungtis Tarptautiniame konkurse kurioje nors partnerės šalyje. Šiemet, dėl visą pasaulį apėmusios pandemijos, apsiribota Nacionaliniais konkurso etapais. Tačiau tai nesutrukdė pasiekti šio konkurso tikslo – skleisti žinias apie Europos ir Lietuvos miškus, jų svarbą ir būtinybę išsaugoti unikalią bei įvairiapusišką miško aplinką, plėsti mokinių akiratį, palaikyti jų iniciatyvas, gilinti žinias, gebėjimus ir įgūdžius miškų srityse.

Šįkart respublikinio konkurso tema – „Miškas klimato kaitos kontekste“.

„Miškai – vienas iš veiksnių kovoje su klimato kaita. Taip jau sutapo, kad šią savaitę minima ir Klimato savaitė, kurios tema „Kodas: raudona“. Raudona spalva pasirinkta kaip ženklas, kad veiksmų dėl sparčiai besikeičiančio klimato reikia imtis dabar“, – atidarydama konkursą sakė Konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos, Miškų politikos grupės vyr. specialistė Anžela Valainė.

Gražiame edukaciniame renginyje net 5 jaunuolių komandos iš įvairių Lietuvos kampelių  pristatė savo parengtus pranešimus konkurso tema. Pristatymai buvo vertinami remiantis temos ir perduodamos žinutės aktualumu bei aiškumu, idėjos kūrybiškumu, taip pat svarbi buvo ir techninė įgyvendinimo kokybė, pristatymo sklandumas ir originalumas.

Daugiausia komisijos balų šiame etape surinko Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda „Žuvėdra“, kurių pranešimo mintis, jog „keičiasi ne klimatas, keičiasi žmogus ir norint pakeisti esamą situaciją, reikia ne kalbėti, o daryti.“

Kitame konkurso etape jaunuoliai savo žinias demonstravo atsakinėdami į pusšimtį testo klausimų (anglų kalba) Europos miškų tematika. Čia nepralenkiami buvo Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos komandos „Skroblas“ dalyviai.

Po originalių pristatymų bei intensyvaus žinių patikrinimo, visos 5 komandos savo kūrybiškumą ir žinias galėjo pademonstruoti praktinėse užduotyse Užutrakio parke. Konkurso dalyviai ieškojo skirtingų medžių lapų, kankorėžių, galimų miško gyvūnų gyvenimo vietų ar paukščių platinamų uogų krūmų. Taip pat turėjo nustatyti medžių aukštį ir amžių, apskaičiuoti ardus. Šiame konkurso etape laimė ir vėl šypsojosi „Žuvėdros“ komandai.

Nenuostabu, kad suskaičiavus visų konkurso etapų rezultatus, I vietą laimėjo Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda „Žuvėdra“.

Komandos narės Justina Simonaitė ir Augustė Ivanova, paklaustos, kur slypi jų nenuslepiamo entuziazmo, žinių ir meilės aplinkai paslaptis, choru atsako – Jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovė Oksana Gončarova, kuri užkrečia vaikus nuoširdžiu rūpesčiu gamta. „Mes matom, kaip ir kur jai skauda, todėl skauda ir mums. Ir mes čia pat sprendžiame gamtos problemas, mes nesėdime ir nekalbame, mes galvojame, rašome projektus, organizuojame įvairias akcijas ir dirbame reikalingus darbus. Kartu su Valstybinių miškų urėdijos Švenčionėlių regioniniu padaliniu mes galime nudirbti mažus mums, bet didelius gamtai dalykus. Tik taip galime pagelbėti savo aplinkai ir pasauliui“, – viena kitą papildydamos sako merginos.

II vietos nugalėtojai tapo „Lapuočių“ komanda iš Kulautuvos pagrindinės mokyklos. Komanda iš Žygaičių gimnazijos laimėjo III vietą.

Konkurso nugalėtojus vertino komisija, sudaryta iš Aplinkos ministerijos, VĮ Valstybinių miškų urėdijos, Lietuvos miškininkų sąjungos  ir kitų organizacijų atstovų.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite