„Užutrakio vakarai“ kviečia į skambų muzikinį savaitgalį

Parašyta: 2023-08-16 | Kategorija: Kultūra, Kvietimai, Naujienos, Renginiai, Trakai, Užutrakis |

Solistė Lina Dambrauskaitė

XIX tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ skambiais akordais baigia muzikos sezoną ir šį savaitgalį kviečia net į du koncertus. Šiais metais festivalį praturtino ir Lietuvos dailininkų sąjungos narių  Virginijaus Viningo, Lilijos Valatkienės, Svajūno Armono veikianti dailės paroda.

 

Rugpjūčio 18-ąją laukia  įspūdinga premjera – gyvos muzikos ir baleto perfomansas „4308“, skirtas  paminėti Ukrainos nepriklausomybės dienos šventę. Jame dalyvauja kompozitorius Ignas Juzokas, perkusininkas Gintas Gascevičius bei Ethno Contemporary Ballet (Ukraina). Performansą vienija kodas 4308, kurį, įstačius į kvadratinius langelius, perskaitytume legendinio Mariupolio gynėjų bataliono pavadinimą A3OB. Tai – daugiau nei Ukrainos kovų simbolis – tai stiprybės, laisvės, garbės, ištvermės ir begalinės meilės Ukrainai simbolis. Koncertas 19 val. vyks Užutrakio dvaro sodybos Europos salėje.

„Ethno Contemporary Ballet“ (Ukraina)

Rugpjūčio 20-ąją festivalio gerbėjai kviečiami į baigiamąjį festivalio koncertą, kuriame skambės populiaros klasikos melodijos. Programoje– V. A. Mozart, F. von Suppé, G. Donizetti, Z. Offenbach. A. Thomas, J. Strauss kūriniai.

Užutrakio dvaro rūmų terasoje koncertuos Kauno miesto simfoninis orkestras, vyr. dirigentas Konstantin Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas. Su orkestru dainuos solistė Lina Dambrauskaitė (sopranas), diriguos Vilmantas Kaliūnas (Vokietija–Lietuva)

L. Dambrauskaitė – jaunosios kartos sopranas, sulaukusi pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio teatruose bei koncertų salėse. Solistė dainavimo meno mokėsi Lietuvoje, o vėliau pakėlė sparnus į Londono ir Ciuricho teatrus. 2022 m. solistė už atliktus vaidmenis ir kūrybinę veiklą buvo įvertinta „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Prestižinių „Grammy“ muzikos apdovanojimų nominantas Kauno miesto simfoninis orkestras yra neatsiejama Kauno, Lietuvos ir viso Baltijos regiono kultūrinio gyvenimo dalis. Per praėjusius sezonus orkestras įgyvendino sėkmingus išskirtinius pasaulinius leidybinius projektus ir turėjo garbę koncertuoti su geriausiais pasaulio solistais. „Užutrakio vakaruose“ orkestrui diriguos Vokietijoje nuolat gyvenantis ir dirbantis dirigentas V. Kaliūnas. Jis – ištikimas festivalio bičiulis, nuolat siejantis savo kūrybinius planus su šiuo festivaliu.

Koncertas 19 val. vyks Užutrakio dvaro rūmų terasoje, o esant nepalankiam orui, bus perkeltas į Europos salę.

Festivalį globoja Seimo narė Edita Rudelienė, jį remia Trakų rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Festivalio mecenatas – AB „Vilniaus baldai“.

Festivalio svetainė http://www.uzutrakiovakarai.lt/.

„Užutrakio vakarų“ informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite