Vaikų motosporto plėtra

Parašyta: 2022-08-19 | Kategorija: Jaunimas, Sportas, Trakai |

Motoklubas „Vorai MC“ įsteigtas 1998-ais metais, organizacijos tikslas – vienyti Lietuvos ir emigravusius iš Lietuvos motosporto mėgėjus ir entuziastus, organizuoti mokymus, treniruotes, varžybas, motosporto stovyklas vaikams ir suaugusiems. Pagrindinis organizacijos prioritetas – vaikų bei jaunuolių mokymas ir ugdymas.

Klubas jaunųjų motociklininkų rengimą be pertraukų vykdo nuo 1999-ųjų metų. 2020 – 2022 metais  Motoklubas „Vorai MC“ vykdė Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Vaikų motosporto plėtra“ (SRF-FAV-2020-1-0213). Esame įsitikinę, jog būtent vaikams būtina suteikti žinias apie įvairias motosporto šakas, kad vaikai ateityje patys galėtų nuspręsti, kokią būtent motosporto šaką norėtų propaguoti.

Motoklubas didelį dėmesį skiria mažiau galimybių turintiems vaikams (pvz. Elektrėnų bendruomeninių vaikų globos namų ugdytiniams, sunkiai finansiškai besiverčiančių šeimų bei daugiavaikių šeimų vaikams) – jiems sudaroma galimybė treniruotis organizacijai priklausančiais motociklais, neatlygintinai naudotis motociklininkų įranga ir ekipuote.

Šiemet, prasidėjus intensyviai karo Ukrainoje fazei, į Lietuvą atvyko nemažai ukrainiečių šeimų su mokyklinio amžiaus vaikais. Motoklubas „Vorai MC“ neliko abejingas karo pabėgėliams vaikams ir nuo kovo mėn. 14 d. į sporto projekto veiklas integravo vaikus iš karo niokojamos šalies. Projekto veikloje iš viso dalyvavo 23 vaikai iš Ukrainos. Pagrindiniai programos tikslai – dalyviai privalo išmokti saugiai vairuoti motociklus treniruočių metu, įprasti dėvėti visas motociklininkų apsaugos priemones, išmokti ir suprasti motokroso, plento žiedo, supermoto, enduro, motobolo, motodrago ir mototurizmo pagrindus.

Tikslinė projekto grupė: 6 – 18 metų mergaitės ir berniukai, pradedantys vairuoti motociklus ir norintys dalyvauti motosporto treniruotėse. Vaikai ir jaunuoliai vairuoja 50 – 125 cc motociklus automatine ar mechanine pavarų dėže. Projekto tikslas – supažindinti 6 – 18 metų vaikus ir jaunuolius su Lietuvoje propaguojamomis motosporto šakomis, sudarant galimybę reguliariai praktiškai treniruotis skirtingų motosporto šakų treniruotėse.

Treniruotės, kurias reguliariai veda motosporto treneris Lukas Perminas, vyksta AutoMoto Parko bei „Miško slėnio“ trasose Trakų r., bei Beižionių mokomojoje trasoje Elektrėnų sav. Projekto vykdymo trukmė 2 metai (24 mėnesiai) – tai optimalus laiko tarpas maksimaliai supažindinti vaikus ir jaunuolius su visomis Lietuvoje propaguojamomis motosporto šakomis. Fizinis aktyvumas neabejotinai aktuali veikla, ypač kuomet vaikai ir paaugliai didžiąją savo laisvalaikio dalį praleidžia prie kompiuterių ir išmaniųjų telefonų ekranų. Šio projekto dėka tikimasi išplėsti motosportu besidominčių vaikų ratą – jau vedame treniruotes ir Gargždų motokroso trasoje, Klaipėdos r.

Laurynas Baltrūnas

Vorai MC Vilnius

Vorai MC nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite