Birželio 14 dieną Trakų gimnazijoje įvyko planuotos ir vaikų seniai lauktos vasaros stovyklos ,,MOKOMĖS GAMTOJE IR IŠ GAMTOS” atidarymas. Stovyklos tikslas – organizuoti įdomią ir prasmingą veiklą vasaros atostogų metu, skatinti fizinį aktyvumą, sudaryti sąlygas mokinių saviraiškai, bendradarbiavimui, įsitraukimui į aktyvią veiklą. Kiekvieną dieną stovykloje buvo pilna gerų emocijų, juoko, susikaupimo ir kūrybinio polėkio.
Daug džiaugsmo ir susidomėjimo vaikams suteikė edukaciniai užsiėmimai: ,,Naminių varškės sūrelių ir ledų gamyba“, kurį vedė individualios įmonės ,,Julijos sūriai“ savininkė Julija, edukacinis užsiėmimas „Mokomės gamtoje“ vykęs Varnikų botaniniame-zoologiniame draustinyje – vedė pradinių klasių mokytoja T.Mikonskaja. Mokiniai, eidami pažintiniu taku, turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su šios pelkės fauna ir flora. Gandrai ir spalvingos antys, varlės ir sraigės, žydinčios spanguolės ir mėlynosios neužmirštuolės pasitikdavo einančius taku mokinius. Matyt dėl to jie su mielu noru ir dideliu atsakingumu atliko pateiktas užduotis. Taip pat išmoko nustatyti, kur yra Šiaurė (pagal medžių kamienų puses apaugusias kerpėmis). Sugrįžę į mokyklą mokiniai dirbo su mikroskopu – stebėjo lapelių ir žiedlapių struktūrą. Tai buvo žinių ir įspūdžių kupina diena. Stovyklautojai liko sužavėti Trakų krašto gamtos grožiu!
Vaikų smalsumo ir žingeidumo skatinimui vyko eksperimentų ir atradimų dienos. Jie susipažino su vandens savybėmis, stebėjo bei atliko įvairius eksperimentus su vandeniu. Stovyklautojai suprato, kad gamta mums padovanojo savo stebuklą – vandenį. Kiekvienas vandens lašelis gali įžiebti gyvybę. Nuo jo priklauso mūsų gyvybė ir ateitis.
Ankstyvą birželio 16-osios dienos rytą Trakų gimnazijos stovyklautojai išvyko į Klaipėdą. Džiaugsmo šūksniai prasidėjo jau perkėloje kelte – kiekvienas stengėsi kuo geriau pro denio atitvarus pamatyti aplinkui plasnojančius kirus ir žuvėdras, plaukiančius didžiulius laivus. Ekskursiją pradėjome nuo apsilankymo Lietuvos jūrų muziejuje. Jame saugoma virš 88 tūkst. eksponatų. Vaikai gilino žinias ir grožėjosi: moliuskų kriauklėmis, koralais, vėžiagyviais, dygiaodžiais, jūrų paukščiais, žuvimis ir žinduoliais. Didelį įspūdį paliko perregimas tunelis, kuriame lėtai plaukioja dideli eršketai. Vėliau apsilankėme delfinariume. Daug džiaugsmo ir emocijų sukėlė delfinų ir jūrų liūtų pasirodymai. Vaikučiai plojo, kai delfinai piešė, skleidė garsus iš natų, aukštai ir sinchroniškai iššokdavo iš vandens. Išvykos pabaigoje stovyklos dalyviai žaidė Baltijos jūros paplūdimyje. Dauguma vaikų prie Baltijos jūros, Klaipėdoje ir Lietuvos jūrų muziejuje lankėsi pirmą kartą, tad ši kelionė mažyliams paliko neišdildomą įspūdį.
Stovyklos dalyviai turėjo puikią galimybę pažinti mūsų krašto istoriją, gamtą, ugdyti patriotiškumo jausmą. Kūrybinėse dirbtuvėse „Lietuvos pilys“ vaikai kūrė darbelius iš antrinių žaliavų, piešė įsimintiną Lietuvos vietovę, žiūrėjo filmus, mokėsi gaminti saldžias lietuviškas lauktuves. Edukacijos programoje „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ jie mokėsi pažinti Lietuvos medžius ir miškų įvairovę Lietuvoje, susipažino su nacionaliniais ir regioniniais parkais, mokėsi skirti paukščių balsus, pažinti sparnuočius. Stovyklautojai suprato, ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga žmonėms darosi vis svarbesnė. Jie daug sužinojo apie Lietuvą, jos gamtą, papročius, nacionalinius patiekalus.
Edukacinis užsiėmimas „Our animals“, kurį vedė mokytoja Daiva Bernatavičienė anglų kalba, nepaliko abejingų. Mokiniai pakartojo angliškus gyvūnų pavadinimus, dainavo angliškas daineles. Mėgdžiodami gyvūnų judesius žaidė angliškus kalbinius žaidimus interaktyvioje lentoje.
Sveikatingumo prevencines veiklas vedė Trakų rajono visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Indrė Budėnienė. Vaikams patiko ritmiška mankšta ir viktorina ,,Augu sveikas ir saugus“. Jie džiaugėsi gautais atšvaitais, kuriuos mokėsi taisyklingai prisisegti.
Birželio 27 dieną, trukusi dvi savaites, baigė darbą įspūdžių ir nuotykių kupina vaikų vasaros stovykla ,,Mokomės gamtoje ir iš gamtos”. Tą dieną vyko edukacinis užsiėmimas ,,Muilo kempinėlės gamyba”. Renginį vedė dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Danuta Jepifanova. Stovyklautojai iš muilo gamino kempinėles, jas gražiai puošė.
Lankydami stovyklą vaikai gavo naujų patirčių ir įspūdžių, atskleidė savo gebėjimus, jie kūrė, sportavo, žaidė, tyrinėjo ir gilino žinias apie gamtą. Išvykų metu geriau pažino gimtąjį kraštą, patyrė daug smagių akimirkų. Linksmas pramogines veiklas jiems vedė šokio mokytoja Ieva Zavadzkaitė. Vaikai, įgiję naujų patirčių ir įspūdžių bei prisiminimų, laimingi atsisveikino su stovykla.
Dėkojame Trakų rajono savivaldybei už suteiktą galimybę padovanoti vaikams nepamirštamas pažinimo, poilsio ir džiaugsmo akimirkas, Trakų gimnazijos administracijai, mokytojoms R.Strazevičienei, T.Mikonskajai, A.Puč, T.Artamonovai, S.Andrulevičiūtei, D.Bernatavičienei, L.Kvidzinskai, I.Zavadzkaitei, kurie rūpinosi, kad vaikams būtų gera ir įdomu!
Stovyklos vadovė Ilona Balkuvienė
Trakų gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė