Vaizdo kameros Lentvaryje padės ir gatvių rekonstrukcijai

Parašyta: 2014-07-04 | Kategorija: Naujienos, Seniūnijos |
Intensyvus eismas nenutrūksta rekonstruojamoje Geležinkelio gatvėje

Intensyvus eismas nenutrūksta rekonstruojamoje Geležinkelio gatvėje

Lentvario gatvių – Bažnyčios, Lauko ir Geležinkelio – rekonstrukcijos darbus aptarė Trakų rajono savivaldybės meras Vytautas Zalieckas, mero pavaduotojas  Voitechas Vinskevičius,  savivaldybės specialistai, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, statybos darbų rangovo „Lemminkainen Lietuva“, subrangovų  atstovai. Be to, aptarti paskutiniai paruošiamieji darbai dėl vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo Lentvaryje.

Kaip jau įprasta, toks pasitarimas vyko tiesiog rekonstruojamose gatvėse, apžiūrint atliktus ir vykdomus darbus, įvertinant, ką dar reikia atlikti, kaip įveikti nenumatytus trukdžius.

Bažnyčios gatvė, tapusi jaukia alėja, matyt, bus viena mėgstamiausių lentvariečių. Jos rekonstrukcija artėja link pabaigos – visiškai baigtas kloti asfaltas nuo Geležinkelio gatvės pusės ir miestelėnų neberzins iškasti grioviai, kylančios dulkės. Tačiau, kaip atkreipė dėmesį seniūnas V. Rukšėnas, tenka taisyti ir statybų klaidas. Pavyzdžiui, Mokyklos gatvė buvo likusi be apšvietimo, tad jį reikės iš naujo įrengti, o prieš ją asfaltuojant, ties Bažnyčios gatve nuvesti besikaupiantį vandenį. Dabar telkšanti bala ne tik nepuošia miesto, bet ir semia gretimo namo rūsį.

Meras V. Zalieckas, savivaldybės specialistai neturėjo  didesnių  pastabų dėl gana sparčiai tvarkomos Geležinkelio gatvės. Ji toliau asfaltuojama, o gatvę rekonstruojant  bus pakeisti seni bei nutiesti nauji vandentiekio tinklai, o prie jų galės jungtis lig šiol be centralizuotai tiekiamo vandens gyvenę lentvariečiai.

Pakalnės gatvėje pasitarimo dalyviai susitiko su vieno iš daugiabučių namų gyventojų atstovais ir tarėsi dėl vaizdo stebėjimo kameros įrengimo vietos. Gyventojai norėtų, kad kamera būtų įrengta būtent  jų kieme, nes jame dažnai renkasi triukšmauti ir  nuskalsti linkę asmenys. Vis dėl to prieita prie  išvados, kad stebėjimo kamera bus pastatyta anksčiau numatytoje vietoje, nes aprėps didesnį gyvenamojo kvartalo plotą, o kad neliktų nuošalėje ir pastarasis daugiabutis, ji bus pakabinta aukščiau.

„Dar kartą susirinkę aptarti aktualiausius darbus rekonstruojamose gatvėse, suderinome norus ir galimybes, priėmėme bendrus sprendimus, kurie pagreitins  viso miesto infrastruktūros gerinimą.  Tokie pasitarimai statybų aikštelėje labai naudingi: įgyja didesnį pagreitį statybų tempas, išsprendžiamos iškylančios problemos“, – tvirtino rajono savivaldybės meras V. Zalieckas.

Lentvario seniūnas V. Rukšėnas pastebėjo, kad kai kurie rekonstrukcijos darbai bus visiškai baigti, netrukus įrengus vaizdo stebėjimo kameras Bažnyčios, Geležinkelio, Klevų alėjos, Trumpojoje, Pakalnės, Ežero gatvėse.  Pavyzdžiui, suoliukai Bažnyčios gatvėje bus pastatyti po to, kai joje jau veiks kameros. Tokiu būdu bus užkirstas kelias miesto turtą linkusiems niokoti piktavaliams –  vaizdo įrašai juos demaskuotų.

Trijų Lentvario gatvių rekonstrukcijos projektas pradėtas įgyvendinti 2012 metų  vasarą. Gatves numatyta rekonstruoti per 32 mėnesius, planuojama atlikti daugiau nei 10 mln. 239 tūkst. litų vertės darbų. Tad projektas  bus baigtas įgyvendinti jau šiemet. Rekonstrukcijos darbus atliekantys statybininkai planuoja,  kad gatvės bus rekonstruotos dar anksčiau, nei numato terminai.

Didžioji projekto dalis finansuojama iš ES Ekonomikos augimo veiksmų programos pagal priemonę “Savivaldos transporto infrastruktūros modernizavimas”, dalis lėšų skiriama iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, valstybės bei rajono savivaldybės biudžetų.

Sigita NEMEIKAITĖ,
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite