Valstybinių miškų urėdija kviečia į mišką: dovanoja daugiau kaip 60 nemokamų renginių visoje Lietuvoje

Parašyta: 2019-08-29 | Kategorija: Naujienos, Trakai, Urėdija |

Šiemet sukanka 100 metų nepriklausomos Lietuvos miškų administracijai. Šia proga artėjančią Miškininko dieną VĮ Valstybinių miškų urėdija minės ypatingai: kviesdama visuomenę švęsti kartu ir dovanodama per 60 nemokamų renginių visoje Lietuvoje. Tris savaites, rugsėjo 2-20 dienomis, šalies gyventojai kviečiami apsilankyti miškuose, kur bus organizuojamos ekskursijos autobusais, pėsčiųjų žygiai, šeimų šventės, kinas po atviru dangumi, vakaronės prie laužo, tauriųjų elnių baubimo klausymasis ir kt.

 

„Per šiuos 100 metų miškų administracija, kaip ir visa valstybė, išgyveno įvairius laikotarpius: kūrybos ir augimo, didžiausių netekčių, kontrastų, išbandymų laisve metus. Stiprus miškas – stiprios mūsų valstybės simbolis. Augantis miškas – tai klestinti, stipri, darni valstybė, o drauge su ja – ir mes visi. Į antrąjį šimtmetį žengiame tęsdami pradėtus darbus, nešdami didelę atsakomybę toliau rūpintis miškais taip, kad Lietuvoje visada oštų miškas ir kad miške visiems būtų gera“, – sako laikinai Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pareigas einantis Valdas Kaubrė.

Visuomenei skirtų renginių ciklą vainikuos Miškininko diena, šiemet švenčiama rugsėjo 21 d. Tarpukario Lietuvoje pagrindinė miškininkų šventė buvo balandžio mėnesį švenčiamos miškasodžio pabaigtuvės. Nuo 2000-ųjų Miškininko diena kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį.

Rugsėjo 2-20 dienomis visuomenei skirti renginiai vyks visoje Lietuvoje – į juos kvies visi 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniai padaliniai. Dalyviams siūloma vykti į ekskursijas miškuose, parkuose ir miško muziejuose, pėsčiųjų žygius pažintiniais takais, dalyvauti stumbriukų krikštynose, gervių išlydėtuvėse, pasiklausyti tauriųjų elnių baubimo, taip pat drauge po atviru dangumi pažiūrėti filmus apie gamtą.

Vienas iš renginių – pažintinė ekskursija autobusu „Miško ciklas“ – vyks rugsėjo 14 d. nuo 11 val. visuose šalies regionuose. Dalyvių lauks nemokami autobusai, vežiosiantys po įvairias miško vietoves: miškininkai papasakos, kaip keičiasi miško gyvenimas skirtingais metų laikais, supažindins su darbu medelyne – nuo sėklos iki medžio, pavedžios po jaunuolynus, brandų mišką, sengirę, pelkes, atsodintus miškų plotus bei kirtavietes, gražiausius takus bei rekreacinius objektus.

„Tai tarsi atvirų durų dienos valstybiniuose miškuose drauge su gidais – miškininkais. Siekiame miškus paversti maksimaliai atvira ir svetinga erdve visuomenei: išsamiai ir aiškiai informuoti apie mūsų veiklą, reikšmingai prisidėti prie visuomenės švietimo ugdant meilę gamtai, puoselėti miškus ir rekreacines zonas“, – sako V. Kaubrė.

Visa informacija apie renginių ciklą visuomenei – Valstybinių miškų urėdijos tinklalapio skiltyje renginiai.vivmu.lt.

Renginiai Trakų RP

Ekskursija autobusu „Miško ciklas“

KAS?

Ekskursija autobusu „Miško ciklas“

KADA?

Rugsėjo 14 d., 11 val.

KUR?

Ropėjų girininkija, Ropėjų miško kelio g. 2, Senojo Tarpupio k., Trakų r. sav.

SUSISIEKTI

Miško gyvenimas yra cikliškas. Kiekviename ciklo etape vyksta procesai, kuriuos ne tik įdomu, bet ir būtina pažinti – nuo to priklauso mūsų miškų ateitis ir vertė. Kviečiame į pažintinę ekskursiją autobusu bei žygį po miškus: miškininkai papasakos, kaip keičiasi miško gyvenimas skirtingais metų laikais, supažindins su darbu medelyne – nuo sėklos iki medžio, pavedžios po jaunuolynus, brandų mišką, sengirę, pelkes, atsodintus miškų plotus bei kirtavietes, gražiausius takus bei rekreacinius objektus.

Žygis Spindžiaus taku

KAS?

Žygis Spindžiaus taku

KADA?

Rugsėjo 12 d. 11 val.

KUR?

Strėvos k., Trakų raj.

SUSISIEKTI

Susipažinsime su Spindžiaus kraštovaizdžio draustiniu, kuriame prieglobstį randa daug įdomų gyvūnų ir retų augalų. Tai vienas gražiausių ir vertingiausių parko miškų, apjuostas Strėvos upės ir ežerų, garsus gamtos ir istorijos įžymybėmis, vaizdais. Po žygio pabūsime prie laužo, pasivaišinsime arbata ir užkandžiais.

Elnių baubimo klausymas

KAS?

Elnių baubimo klausymas

KADA?

Rugsėjo 19 d., 18 val.

KUR?

Jagelonių profesionalios medžioklės plotai. Susirinkimo vieta – Semeliškių girininkija. Adresas: Trakų g. 45, Semeliškės, Trakų r. sav., LT-21301, Lietuva

SUSISIEKTI

Miškininkai kviečia į miškus, kurie tuo metu aidės nuo tauriųjų elnių baubimo. Rujojantys elniai dėl patelių dažniausiai kaunasi susiremdami ragais, tačiau neretai varžovus įveikia balsu – pajėgus, stiprus elnias riaumoja labai storu, dusliu balsu, tarsi grasindamas jaunesniems patinams ir taip juos nuvydamas. Per elnių vestuves galima išgirsti labai įvairius patinų balsus – miškininkai papasakos, ką tai byloja apie pačius žvėris.
VĮ Valstybinių miškų urėdijos inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite