Vasario 16-ąją Trakus stebino įspūdinga signatarų eisena

Parašyta: 2020-02-20 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Lietuvos valstybės atkūrimo šventė Trakus užliejo ne tik iškilmingumu, bet ir išskirtiniu reginiu – performansu „Signatarai eina fotografuotis“. Jis prasidėjo Vilniaus geležinkelio stotyje ir smagiai atidundėjęs traukiniu išsiliejo šių metų Kultūros sostine tapusiuose Trakuose.

Vytauto Didžiojo nominacijos laureatai su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene (penkta iš dešinės) ir Seimo Pirmininko pavaduotoju Jonu Liesiu (pirmas iš dešinės)

Taip pavadintą gatvės teatro spektaklį pernai ir užpernai matė vilniečiai, o šią Vasario 16-ąją režisieriaus Adriano Schvarzsteino performansas įsiveržė į Kultūros sostinę Trakus. Signatarai, į Trakus keliaudami traukiniu, vaišino širdelės formos sausainiais, kvietė šokiui, žavėjo subtiliu humoru. Specialiai sig­natarų kelionės proga bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ visiems keliaujantiems suteikė 25 proc. nuolaidą bilietams. Traukinyje laukė ir daugiau staigmenų, kurias šventės proga parengė Trakų rajono savivaldybė. Keliautojams buvo išdalinta net 100 kibinų ir 100 kvapnios žolelių arbatos puodelių.
Trakuose signatarus ir traukiniu atvykusius šventės dalyvius pasitiko rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Veiksmas persikėlė į svarbiausią miesto renginių areną – apžvalgos aikštelę priešais Trakų Salos pilį. Sustingę jos fone ir įsiamžinę fotografijose signatarai netrukus patraukė su minia žmonių Karaimų gatve. Tai stabtelėdami, tai bėgdami, judėjo pirmyn, vis nustebindami savo elgesiu, netikėtumais. Užsukę į kavinę „Šokolado sostinė“ jie ne tik sveikino lankytojus, bet ir išsirikiavo už baro. Dideliam žmonių nustebimui signatarai gerokai užtruko ir „IKI“ parduotuvėje.

Signatarai įsiamžino ir prie Trakų užrašo

Performansas tęsėsi Trakų kultūros rūmų salėje. Susėdę scenoje ant kėdžių kaip žymiojoje 1918 metų nuotraukoje po Neprik­lausomybės Akto pasirašymo, jie nebyliai sveikino žmones su šiuo istoriją pakeitusiu žingsniu. Istoriją, kuri atnešė Lietuvai nepriklausomybę ir laisvę. Lyg bėgant metams, užslenkant atminties ūkams, signatarai sviro žemyn nuo kėdžių ir, sukritę ant žemės, tarsi susiliejo su tolima praeitimi. Tuo metu užsidarė scena – didysis istorijos vyksmas įvyko.
Po įspūdingo performanso šventė tęsėsi – susirinkusiuosius pasveikino merė Edita Rudelienė, Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevič. Tarp šventės dalyvių buvo ir Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signatarai Romualdas Rudzys ir iš Aukštadvario ki­lęs profesorius Bronislovas Genzelis.
Merė su Lenkijos Gižycko savivaldybės meru Mareku Jasudovič ir Trakų kultūros rūmų direktoriumi Edvardu Keiziku iškilmingai perkirpo atnaujintos rūmų salės atidarymo juostelę. Bendradarbiaujant su miestu partneriui Gižycku per bendrą tarptautinį projektą salė pernai buvo visiškai atnaujinta.
Vakaras pasiekė kulminaciją – Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytauto Didžiojo apdovanojimų iškilmes. Labiausiai savo veikla nusipelniusiems rajono žmonėms buvo įteikti šio tradicinio apdovanojimo medaliai.

Merė Edita Rudelienė įteikė pirmojo laipsnio Vytauto Didžiojo medalį Onuškio bažnyčios klebonui Algimantui Gaidukevičiui

Pirmojo laipsnio medalis už kitą visuomeninę veiklą įteiktas Onuškio Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios klebonui Algimantui Gaidukevičiui, antro laipsnio medalis už bend­rosios gyventojų kultūros vystymą, etnokultūros tradicijų puoselėjimą, tautinių mažumų kultūros plėtrą bei kultūrinių iniciatyvų įgyvendinimą Liudai Korsanovienei, Onuškio kultūros renginių organizatorei, taip pat antrojo laipsnio medalis už sveikatos apsaugos plėtrą ir sveikos gyvensenos propagavimą – Marinai Borisenkovai, Lentvario vaikų darželio „Šilas“ kūno kultūros mokytojai. Trečio laipsnio medalis už švietimo naujovių diegimą ugdymo procese ir aktyvią, kūrybinę pedagoginę veiklą įteiktas Rasai Marcinkienei, Lentvario darželio „Šilas“ direktoriaus pavaduotojai.

Atvykusius traukiniu signatarus Trakuose pasitiko rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė

Už aktyvią visuomeninę veik­lą rajono savivaldybės mero padėkomis apdovanoti Rimantas Masilionis, Edvinas Ščigla ir Gintautas Balkelis.
Šventės dalyviams nuotaikingą koncertą dovanojo diksilendas „Vilniaus šypsena“. Kultūros rūmuose esančioje meno galerijoje „Fojė“ šventės proga buvo atidaryta dailininkės Vijos Tarabildienės akvarelės darbų paroda „Atminties brastos“.

Trakų rajono savivaldybės inf.
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite