Vievio gyventojai imasi iniciatyvos išvalyti ežerą

Parašyta: 2023-06-06 | Kategorija: Gamta, Kvietimai, Lietuva, Naujienos, Trakai |

Gyventojai jau ir anksčiau rūpinosi ežero valymo – prieš keletą metų gyventojų ištrauktos šiukšlės iš Vievio ežero

Šį šeštadienio nuo 10 val. ryto Vievio gyventojai kviečiami ateiti į miestelio centre esančio ežero pakrantę ir prisijungti prie Vievio ežero valymo talkos. Kartu su profesionaliais „Nardymo akademijos“ narais bus valomas ežero dugnas, traukiamos nuskandintos šiukšlės.

„Pačiame miestelio centre turime nuostabų ežerą, bet ne visi vertina šį turtą. Negana to, kad ilgus metus ežeras buvo teršiamas nuotekomis, dugne paskandinta ne viena padanga. O pakrantėje – ne vienas sudaužytas butelis, braidžiodami pakrantėje žmonės susipjausto kojas. Vis dėlto, bendruomenė jau supranta, kad ir nuo jos priklauso, kokioje aplinkoje gyvename ir gyvensime“, – mano Vievio ežero talkos iniciatorė Eglė Vankevičė.

Talkoje planuoja dalyvauti apie 30 „Nardymo akademijos“ narų – savanorių. „Povandeninis pasaulis – mūsų laisvalaikis ir pomėgis. Tačiau panėrę matome tas problemas, kurių nemato ant kranto esantys žmonės. Jei dauguma mūsų ežerų pakrančių – gražios ir sutvarkytos, po vandeniu randame ir sovietmečio reliktų, net ir buitinių prietaisų“, – pasakojo „Nardymo akademijos“ vadovas Andrius Albrikas.

Ne vienoje dugno valymo talkoje dalyvavę narai džiaugiasi, kad tokios veiklos suvienija bendruomenes, prisideda prie jaunosios kartos aplinkosauginio ugdymo, o patys jaučiasi prasmingai išnaudoję savo gebėjimą nardyti.

Kol narai trauks šiukšles iš dugno, gyventojai kviečiami rinkti šiukšles iš pakrantės.

Prieš švarinimosi akcijos prisijungė ir renginį parėmė miestelyje savo veiklą vykdantys verslai. Vietos bendruomenė rūpinsis vaišėmis talkininkams.

Ežero dugno talka – tai dalis švietėjiško projekto „Tyras kaip Vievio ežeras“, kurį remia prekybos tinklo „Maxima“ bendruomenių fondas ir kiti rėmėjai. Jo metu numatoma ir daugiau veiklų. Visos jos siejasi su bendruomenės telkimu, įtraukimu į savo aplinkos kūrimą ir Vievio ežero išsaugojimą.

Vievio ežeras

Artimiausias „Tyras kaip Vievio ežeras“ renginys – birželio 19 d. Vievio kultūros centre organizuojama atvira diskusija apie Vievio ežerą su bendruomene, specialistais, aplinkosaugininkais, ekologais, savivaldos atstovais, visuomenės sveikatos specialistais, bei turizmo specialistais.

Talkos organizatorius mokymosi namai „Patirčių slėnis“

Organizatorių nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite