Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK informacija 2015 m. birželio 19 – 25 d.

Parašyta: 2015-06-23 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Policija, Teismas |

images (3)

Kyšis pareigūnams už skutimąsi vairuojant

Birželio 22 d. apie 8 val. 44 min. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai, patruliuodami Elektrėnuose,  pastebėjo automobilį „Audi A6“, kurio vairuotojas, vairuodamas automobilį, rankomis naudojosi neaiškiomis pašalinėmis priemonėmis. Ant sustabdyto minėto automobilio priekinės sėdynės pareigūnai pastebėjo įjungtą skutimosi mašinėlę, kaip paaiškėjo, vyriškis vairuodamas automobilį – skutosi.

Paaiškinus vairuotojui sustabdymo priežastį ir, kad jam bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1241 str. 8 d.,  vairuotojas su pažeidimu sutiko, tik prašė pareigūnų nerašyti protokolo, neva, jis atsiskaitys su jais vietoje.

Tarnybiniame automobilyje rašant protokolą, Trakų rajono gyventojas (gimęs 1962 m.) tarp priekinių sėdinių, į dėtuvę puodeliams, įdėjo dvi 20 eurų kupiūras. Vyras buvo kelis kartus įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už policijos pareigūnų papirkimą, tačiau ir toliau prašė nerašyti protokolo ir pinigų nepasiėmė.

Vairuotojas buvo pristatytas į Elektrėnų policijos komisariatą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 2 d.). Tas, kas siekdamas paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėto veikimo ar neveikimo vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

ĮVYKIŲ IR NUSIKALTIMŲ SUVESTINĖ

NUO 2015-06-19  IKI 2015-06-25

 

Pranešimai dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai:   

2015-06-21:

Gautas pareiškimas, kad Vievyje vyras, gimęs  1982 m., kuriam nustatytas 2.22 prom. girtumas, mažamečio vaiko akivaizdoje smurtavo prieš sugyventinę. Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 2 d.

Gautas pareiškimas, kad Pastrėvio seniūnijoje iš sandėliuko pavogta krūmapjovė, žvejybai skirtų batų pora ir 6 meškerės  su dėklais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 d.

2015-06-22:

Gautas pranešimas, kad Kietaviškių sen., sudegė tarnybinis automobilis. Automobilio padegimu įtariamasis vyras, gimęs 1962 m., uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. 2 d., LR BK 286 str.

Gautas pranešimas, kad Elektrėnuose, sustabdyto automobilio vairuotojas, gimęs 1962 m., siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 124(1) str. 8 d., pareigūnams tiesiogiai davė  40 eurų kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 2 d.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite