Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK informacija

Parašyta: 2015-06-17 | Kategorija: Naujienos, Policija, Teismas, Trakai |

images (3)

 

ĮVYKIŲ IR NUSIKALTIMŲ SUVESTINĖ

NUO 2015-06-10  IKI 2015-06-16

 

Pranešimai dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai:   

2015-06-10:

Gautas pareiškimas, kad vyras, prisistatęs banko darbuotoju, apgaulės būdų išviliojęs iš Vievio sen. gyventojos elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus paėmė kreditų bei pinigų iš banko sąskaitos. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 1 d.

Gautas pranešimas, kad Elektrėnuose, bute rastas lavonas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Gautas pranešimas, kad Elektrėnuose, Draugystės-Trakų g. sankryžoje, automobilio vairuotojo vietoje, rastas vyro lavonas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

2015-06-11  gautas pareiškimas, kad Kazokiškių sen. vyras gimęs 1977 m. sumušė sugyventinę. Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 2 d.

2015-06-12 gautas pranešimas, kad Vievyje smurtaujantis vyras, gimęs 1973 m., nuolat terorizuoja ir grasina žmonai susidorojimu ir nužudymu. Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str. 2d.

2015-06-13 gautas pranešimas, kad Vievyje vyras gimęs, 1983 m., siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 178 str., pareigūnams tiesiogiai davė 5 eurų kyšį. Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 4 d.

2015-06-15 gautas pareiškimas, kad Kietaviškių sen. vyras, gimęs 1985 m., sumušė žmoną. Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 2 d.

Pasipriešinęs policijos pareigūnui teismo sulaukė po kelių dienų

Šių metų birželio 7 d. apie 00.10 val. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate gautas pranešimas, kad Elektrėnuose, Sodų gatvėje triukšmauja, konfliktuoja vaikinas ir mergina.

Į įvykio vietą atvykusio policijos ekipažo laukė staigmena – grasinimai ir pasipriešinimas.

Policijos pareigūnams bandant nutraukti 21 metų triukšmadario, gyv. Sodų g., kuriam vėliau nustatytas 2,01 prom. girtumas, neteisėtus veiksmus, pastarasis virtuviniu peiliu pagrasino pareigūnei. Šiai kelis kartus pareikalavus mesti peilį, sustoti ir nesiartinti, jaunuolis nepaklausė ir toliau artinosi prie jos, o prisiartinęs bandė smogti, tačiau nepataikė. Elektrėnietis peilį išmetė tik tada, kai pareigūnas nukreipė į jį šaunamąjį ginklą ir įspėjo, jog šaus.

Jaunuolis buvo sulaikytas dviem paroms, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 str.

Jau birželio 15 d. baudžiamoji byla pagreitinto proceso tvarka išnagrinėta teisme, laukiama nuosprendžio. Jaunuoliui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Nuteisti padėgėjai

2012 m. birželio 11 d. naktį Vievio sen., Lapiakalnio k., sudegė vasarnamis. Šeimininkai patyrė 40428 Lt (11708 EUR) žalą. Tyrimo metu nustatyta, kad jis buvo tyčia padegtas.

Įtariant šio nusikaltimo padarymu Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai sulaikė Širvintų r., Ramaškonių k. gyventoją (gim. 1987 m.) ir du Vievio gyventojus (gim. 1989 m. ir 1994 m.).

Nustatyta, kad trijulė, iš anksto susitarusi ir veikdama bendrininkų grupėje, turėdama tikslą visuotinai pavojingu būdu sunaikinti svetimą turtą padegė vasarnamį. Tyrimo metu paaiškėjo, kad Širvintų r. gyventojas telefonu paskambino vieviečiams ir, kaip buvo susitarę, nurodė padegti pastatą. Šie, tęsdami savo nusikalstamą veiką, vasarnamį apipylė atsineštu benzinu ir padegė. Visi trys buvo kaltinami pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d. (sankcijoje numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų).

Trakų rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atsižvelgė į tai, kad visi kaltinamieji nenuoširdūs, akivaizdžiai nesuvokia jų padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo, nesigaili dėl to ir yra linkę nusikalsti.

Skiriant bausmę Širvintų r. gyventojui, atsižvelgta ir į tai, kad jis teistas 4 kartus (1 nuosprendis dar neįsiteisėjęs), teistumas neišnykęs, nė kiek neatlygino padarytos žalos. Nuteistas 3 metams ir 6 mėn. laisvės atėmimu.

Skiriant bausmę 26 metų vieviečiui, atsižvelgta į tai, kad jis jau teistas 7 kartus, teistumas neišnykęs, nė kiek neatlygino padarytos žalos, teisme nagrinėjama dar viena baudžiamoji byla, kurioje jis kaltinamas padaręs nusikalstamas veikas. Nuteistas 3 metams ir 9 mėn. laisvės atėmimu (subendrinus su neatlikta bausme).

Skiriant bausmę 21 metų vieviečiui, atsižvelgta į tai, kad jis teistas 2 kartus, teistumas neišnykę, nė kiek neatlygino padarytos žalos, teisme nagrinėjama dar viena baudžiamoji byla, kurioje jis kaltinamas padaręs nusikalstamą veiką. Nuteistas 4 metams laisvės atėmimu (subendrinus su neatlikta bausme).

Vievio gyventojai suimti teismo salėje.

Šis teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Visi trys kaltinamieji ne kartą yra patekę į policijos akiratį, teisti po kelis kartus. Širvintiškis Vilniaus apygardos teismo nuteistas (sprendimas neįsiteisėjęs) 8 metams laisvės atėmimo bausme dėl kėsinimosi, veikiant organizuotoje grupėje, narkotines medžiagas kontrabanda gabenti į Rusiją ir dėl didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo.

 

 

 

Stovyklautojai aplankė Elektrėnų PK

 

Stovyklautojai

Stovyklautojai

Šių metų birželio 2 ir 9 dienomis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate (toliau – Elektrėnų PK) vyko atvirų durų dienos, kuriose dalyvavo Vievio gimnazijos, Kietaviškių pradinės mokyklos, Elektrėnų pradinių mokyklų stovyklautojai.

Elektrėnų PK Prevencijos poskyrio specialistės, kurioms talkino jaunosios policijos rėmėjos, stovyklautojams aprodė policijos komisariatą ir supažindino su policijos pareigūnų darbu. Iš pradžių vaikai apžiūrėjo Operatyvaus valdymo poskyrį (budėtojų dalį), laikino sulaikymo kameras, tarnybinius automobilius. Buvo pavežioti su įjungtais specialiaisiais garso signalais. Moksleiviai buvo perspėti, kad Elektrėnuose ir Vievyje yra įdiegtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios fiksuoja įvairius daromus teisės pažeidimus. Jie stebimi būtent Elektrėnų PK Operatyvaus valdymo poskyryje.

Didinant mokinių fizinį aktyvumą ir norint nustatyti greičiausius ir vikriausius mokinius, policijos sporto salėje buvo suorganizuotos mergaičių ir berniukų estafetės, nugalėtojai apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Taip pat išbandė treniruoklius bei bokso kriaušę.

Aktų salėje su vaikais pasisveikinti ir nusifotografuoti atėjo policijos bičiulis „Amsius“.  Svečiams parodytos skaidrės, supažindinant juos su komisariato struktūra, esamomis pareigybėmis, taip pat aprodytos specialiosios ir kitos policijos darbe naudojamos priemonės, tarnybiniai ginklai. Skaityta paskaita apie nepilnamečių administracinę ir baudžiamąją atsakomybę bei savisaugą, primintas bendrasis pagalbos telefonas.

Parodžius guminę lazdą, vaikams buvo užduotas klausimas, kas yra ši specialioji policijos priemonė, dažniausias vaikų atsakymas buvo „bananas“, bet jiems buvo tiksliai pajuokaujant paaiškinta, kad bananas yra geltonas, skanus vaisius, kuris parsiduoda parduotuvėse ir gynybai tikrai nėra naudojamas.

Stovyklautojams, sulaukusiems 14 metų, pasiūlyta tapti jaunaisiais policijos rėmėjais ir ateityje pasirinkti policijos pareigūno specialybę.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite