XVIII muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“: ir Užutrakyje, ir Paluknyje

Parašyta: 2022-08-09 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Paluknys, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Užutrakyje koncertuos Kauno miesto simfoninis orkestras

Rugpjūčio 14 dieną XVIII muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ kviečia net į du koncertus – ir Užutrakyje, ir Paluknyje.  

Pirmą kartą festivalis atkeliauja į Paluknį ir kviečia jo gyventojus pasiklausyti koncerto bažnyčioje, 10 val. ryto, po mišių. Koncertą, pavadintą „Bažnytinės muzikos valanda“, dovanoja solistė Julija Stupnianek-Kalėdienė (sopranas), Vytenis Gurstis (fleita), Giedrė Muralytė (vargonai).

Bažnyčios erdves užlies J. Ph. Rameau, A. Vivaldi, F. Fassoli, E. Burton, C. Chaminade , R. Broschi ir kt. kompozitorių kūriniai.

Paluknyje koncertuos(iš kairės): Vytenis Gurstis (fleita), Giedrė Muralytė (vargonai), Julija Stupnianek-Kalėdienė (sopranas)

Į vakaro koncertą 19 val. Užutrakyje kviečia Kauno simfoninis orkestras su originalia programa „Muzika kino filmams“. Šis kolektyvas taip pat pirmą kartą gros festivalyje. Užutrakio dvaro rūmų terasoje žiūrovų laukia įspūdingas, nostalgiškas susitikimas su žinomų filmų muzika, kurį lydės ne  tik gerai pažįstamos melodijos, bet ir prisiminimus keliantys vaizdai.

Orkestrui diriguoja Užutrakio publikai gerai pažįstamas ir jos mylimas dirigentas Vilmantas Kaliūnas, dirbantis Hamburge, Vokietijoje, bei Lietuvoje.

Kauno miesto simfoninis orkestras (KMSO) išaugo iš 1988 metais įkurto Kauno kamerinio orkestro, kuriam nuo 2000 m. vadovauja Algimantas Treikauskas. Kolektyvo vyriausiasis  dirigentas – Konstantin Orbelian(JAV). Prestižinių „Grammy“ muzikos apdovanojimų nominantas Kauno miesto simfoninis orkestras yra neatsiejama Kauno, Lietuvos ir viso Baltijos regiono kultūrinio gyvenimo dalis. Per praėjusius sezonus orkestras įgyvendino sėkmingus išskirtinius pasaulinius leidybinius projektus ir turėjo garbę koncertuoti su geriausiais pasaulio solistais, kurie yra laukiami svečiai svarbiausiose pasaulio teatrų bei koncertų scenose.

Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas V. Kaliūno, pakvies pasinerti į filmų pasaulį. Kartu jie atliks populiariausių filmų muziką. Šių, visiems puikiai žinomų, filmų garso takeliai žavi, stebina ir užburia viso pasaulio kino ir muzikos mylėtojus. Be to, ne kartą buvo įvertinti prestižiniais apdovanojimais.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Išsamiau apie festivalį www.uzutrakiovakarai.lt. Koncertas vyks Užutrakio dvaro rūmų terasoje, 19 val. Esant prastam orui – Europos salėje.

„Užutrakio vakarų“ informacija 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite