Žemės ūkio technikos remontas, kaip jo išvengti?

Parašyta: 2022-06-20 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai, Žemės Ūkis |

Ūkio darbuotojai žino, kad žemės ūkio technikos gedimai vasaros pabaigoje ir ankstyvą rudenį gali sukelti didelių problemų, dažnai gali būti reikalingas remontas. Per šį laiką įvykus techniniam gedimui, teks ne tik susimokėti už remontą, bet ir stabdyti svarbius žemės ūkio darbus. Norėdami išvengti netikėtumų ir užtikrinti savo įrangos kokybę, laikykitės šių pagrindinių taisyklių, kurios pasiteisino praktiškai.

Šiuo metu žemės ūkio technikos remontu užsiima tiek darbus išmanantys ūkio darbuotojai, tiek remonto dirbtuvėse dirbantys specialistai. Tiesa, reikia atkreipti dėmesį į tai, kas remontuoja tokią svarbią techniką, nes kai kuriais atvejais darbus gali atlikti nežinantys, kaip iš tikrųjų tai atlikti. Dažnai ta pati vieta ar šoninis gedimas netrukus vėl atsiras. Tokiu atveju remonto kaštai tik padidės ir bus sunku organizuoti darbus, kol vyksta remontas. Žinoma, stambūs ūkiai turi ne vieną žemės ūkio mašiną, tačiau ūkiuose, kuriuose galima naudoti tik vieną traktorių ar žoliapjovę, tampa sunku dirbti, kuomet žemės ūkio mašinos nuolatos taisomos, to reikia išvengti.

Įvertinkite kokybiško kuro ir alyvos svarbą

Kaip ir kitoms transporto priemonėms, žemės ūkio technikos gedimus dažnai lemia nekokybiški degalai ir alyva. Nors visi siekia sutaupyti, tikrai nerekomenduojame to daryti transporto priemonių sistemų sąskaita. Prastos kokybės skysčio užpildymas gali žymiai sutrumpinti variklio ir degalų sistemos tarnavimo laiką, todėl kyla didesnių išlaidų rizika. Kitaip tariant, menkos santaupos ateityje kainuos daugiau.

Nepamirškite kuro ir maitinimo sistemų

Tai yra taškas, į kurį turėtume atsižvelgti tik iškilus problemai. Kiekvieną vasarą, intensyvaus ūkininkavimo sezono metu, sulaukiama nemažai pranešimų apie gaisrinius kombainus ar kitą žemės ūkio techniką. Šie įtaisai dažnai užsidega dėl degalų tiekimo ar elektros sistemos painiavos, ypač dėl žemės ūkio technikos, kuri gyvuoja dešimtmečius. Dėl šios priežasties raginame nelaukti, kol praktikoje kils nesklandumų, ir prieš kiekvieną sezoną pasitikrinti, ar ant besisukančių dalių nėra susipainiojusių šiaudelių, ar kuro sistema veikia ir be kuro, elektros jungtys ir laidai. geros būklės, nėra svetimų kietų daiktų. Todėl variklį rekomenduojame apsaugoti nuimama metaline plokšte arba filtru. Todėl rekomenduojama reguliariai valyti variklį nuo dulkių ir kitų nuosėdų.

Laikykitės tik gamintojo rekomendacijų

Kita technologijos gedimo priežastis – gamintojo rekomendacijų nesilaikymas. Kai kuriais atvejais ilgalaikę darbo patirtį turintys žemės ūkio darbuotojai pradėjo naudotis nauja technika, tačiau visus technikos priežiūros darbus vis tiek atliko įprasta tvarka. Nepamirškite, kad techninės priežiūros darbai priklausomai nuo įrenginio gamintojo gali šiek tiek skirtis, todėl norint išvengti gedimų, būtina laikytis įrenginio naudojimo instrukcijų.

Reguliari techninė apžiūra

Bene dažniausia žemės ūkio technikos gedimų priežastis – prastai prižiūrima techninė įranga. Suprantame, kad karštųjų darbų atveju pagrindinius darbus norime atlikti kuo greičiau, todėl techninės apžiūros dažnai lieka antrame plane. Tačiau svarbu atminti, kad įvykus techniniams gedimams gali nereikėti stabdyti darbo pusvalandžiui ar valandai, o gal net kelioms dienoms.

Dėl šios priežasties rekomenduojame bent kas dvi savaites, o intensyvaus sezono metu dažniau tikrinti alyvos, aušinimo ir stabdžių skysčio lygį, įvertinti vairo būklę bei patikrinti ratus. O radę pirmą techninį gedimą nelaukite kol atsiras rimta problema, kuo skubiau kreipkitės į https://audrokesta.lt/.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite