Žibintų šventė Paluknio vaikų darželyje

Parašyta: 2013-12-20 | Kategorija: Naujienos, Paluknys |
prie zibintu

Vaikai prie šviečiančių žibintų. Aušros Zachaževskos nuotr.

Paluknio vaikų lopšelio-darželio auklėtojos lapkričio pabaigoje organizavo vaikams ir jų tėvams nuotaikingą renginį. Prieš pat ketverių savaičių susikaupimo ir rimties laikotarpį – Adventą – surengė spalvotų žibintų šventę. Galbūt jis taps nauja darželio tradicija. Pirmą kartą priešadventinę šventę ir vaikų paradą su uždegtais žibintais prieš šešerius metus sugalvojo ir įgyvendino „Linsmuoliukų“ (ugdymas lenkų kalba) grupės auklėtoja Regina Mickevič. Jis taip patiko vaikams ir tėvams, kad buvo organizuojamas šioje grupėje kasmet. Vėliau prie jo prisijungė ir kitos grupės, o šiemet šventėje dalyvavo visi darželį lankantys vaikai.

Kiekvienas jų atsinešė namie pagamintą žibintą su žvakute. Šventė prasidėjo visų dalyvių paradu su uždegtais žibintais. Kadangi jie buvo pagaminti iš skirtingų medžiagų, įvairiomis technologijomis ir daugiaspalviai, atrodė labai įspūdingai. Oras tądien sumąstė padovanoti mums dar vieną atrakciją – po pietų iškrito pirmas sniegas. Einantys sniego nubalintais takučiais, nešini degančių žibintų, vaikai atrodė lyg nykštukai iš pasakos.

Palikę degančias švieselias ant suoliukų, pavėsinių ir kitų lauko įrenginių, šventės dalyviai tęsė programą ant seniūnijos lauko scenos. Ten vyko šokiai, žaidimai, čigonės būrė ir pranašavo ateitį, vaikai dainavo ir deklamavo eilėraščius.

Išsidūkę, prisišokę, prisijuokę visi sugrįžome prie paliktų degančių žibintų. Buvo jau visai tamsu. Spalvotos švieselės ant balto sniego atrodė išties neįtikėtinai. Vaikų akys sužibo dar ryškiau, kuomet prie darželio išvydo raudonai apsirėdžiusi Nykštuką. Šis patikimas Kalėdų senelio pasiuntinys perskaitė vaikams jo laišką. Mažieji šventės dalyviai pakabino ant vyšnių šakelių turimas spalvotas širdeles su savo svajonėmis. Visos jos bus pildomos per Kalėdas.

Ištvermingiausi sulaukė Nykštuko vaišių: karštos arbatos, gardžių bandelių, kibinų, sausainių ir kitų gardumynų. Dabar ramiai lauksime gražiausių metų švenčių – Šv. Kalėdų.

Ačiū už nuostabią, spalvingą ir šiltą šventę.

„Linksmuoliukų“ grupės tėvai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite