Reorganizuota Aukštadvario žemės ūkio mokykla

Parašyta: 2019-10-14 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos |

Aukštadvario žemės ūkio mokykla tapo VšĮ Elektrėnų profesinio rengimo centro Aukštadvario skyriumi.

 


Aukštadvario jomarke dalyvavo (iš kairės) Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokytojos Janė Budrevičienė ir Violeta Nairanauskienė, Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo cento Aukštadvario skyriaus vedėjas Juozas Juknevičius

2019 m. Lietuvoje pradėtas įgyvendinti valstybinių profesinio mokymo įstaigų tinklo vystymo planas 2018–2020 m. Plano tikslas – sutelkti ir efektyviai naudoti resursus bei kelti profesinio mokymo kokybę, kad ji kuo geriau atitiktų darbo rinkos ir besimokančių asmenų poreikius. Planas pagrįstas principu – jei profesinio mokymo įstaigoje yra iki 200 mokinių, ji turėtų būti pertvarkoma į kitos profesinio mokymo įstaigos skyrių arba filialą. Tokiu būdu Viešoji įstaiga Aukštadvario žemės ūkio mokykla Lietuvos Respublikos Švietimo, Mokslo ir Sporto Ministro 2019 m. rugpjūčio 13 d. įsakymu Nr. V-908 buvo reorganizuota jungimo būdu – prijungiant prie reorganizavime dalyvaujančios Viešosios įstaigos Elektrėnų profesinio mokymo centro. Nuo rugsėjo 1 dienos ši įstaiga veikia kaip Viešoji įstaiga Elektrėnų profesinio rengimo centro Aukštadvario skyrius.

Džiugu, kad vykstant reorganizacijai, norinčių įgyti profesinį išsilavinimą nesumažėjo – pagrindinio ir papildomo priėmimo metu buvo pasirašyta 72 sutartys ir suformuotos 5 grupės pagal šias mokymo programas: technikos priežiūros verslo darbuotojo, virėjo ir floristo.

Visa VšĮ Aukštadvario skyriaus bendruomenė aktyviai dalyvauja Aukštadvario miestelio, bendruomenės, Regioninio parko renginiuose. Š. m. spalio 5 d. Aukštadvario jomarke pristatė kiemelį – Krautuvę. Kadangi Aukštadvario miestelis 2019 m. mini 450 metų jubiliejų, tai visuomet šiame nuostabiame miestelyje klestėjo amatai ir prekyba. Virėjų mokymo programos mokiniai iš moliūgų, cukinijų ir kitų rudens gėrybių prigamino įvairių skanėstų, kuriais vaišino šventės dalyvius. Buvo galima patiems pasisverti ir įsigyti moliūgų, džiovintų gėrybių, įvairių traškučių, net ir senovinių vinių…

Mokykla buvo, yra ir bus svarbus mokslo ir kultūros židinys Trakų rajone, Trakų rajono ir Elektrėnų savivaldybėse. Tikimės, kad tapsime patrauklūs investuotojams, nes būtinos lėšos mokyklos renovacijai, mokymo bazės modernizavimui, pritraukiant naujausias technologijas profesinio mokymo kokybės gerinimui.

 

Violeta NAIRANAUSKIENĖ,

profesijos mokytoja metodininkė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *