Edita Rudelienė: Trakai – mano širdies miestas

Parašyta: 2021-05-21 | Kategorija: Naujienos, Seimas, Trakai |

„Trakų žemės“ pokalbis su jau buvusia Trakų rajono savivaldybės mere (2014–2021), o dabar jau – LR Seimo nare trakiete Edita RUDELIENE.

Pirmiausiai norime priminti skaitytojams, nuo kada pradėjote dirbti Trakų rajono savivaldybėje? Savivaldybėje dirbti pradėjau dar 2003-aisiais, laimėjus konkursą Jaunimo reikalų koordinatorės pareigoms eiti. Pakeisti darbo vietą – savivaldybės koridorius į kitus – buvo išties nelengva, nes būtent šiame pastate, Vytauto gatvėje, praleidau beveik 18 savo darbingų metų.

Seimo narė Edita Rudelienė

Kaip atsitiko, kad iš Jaunimo reikalų koordinatorės tapote Trakų rajono savivaldybės mere? Gal prisimintumėte?

Jaunimo politiką pakeitė darbas Trakų krašto vietos veiklos grupėje – penkerius metus (nuo 2009 iki 2014) dirbau strategijos koordinatore. 2011-aisiais buvau išrinkta Trakų rajono savivaldybės tarybos nare, kurios sudėtyje likau iki pat 2021-ųjų. Įgyta patirtis ir gyventojų bei kolegų pasitikėjimo pagrindu pradėjau eiti Savivaldybės merės pareigas, kuriose praleidau nei daug, nei mažai – septynerius metus. 2015 m. ir 2019 m. į šias pareigas buvau išrinkta tiesiogiai.

Gal galite įvardyti tuos asmenis („krikštatėvius“), kurie įtakojo, kad Jus tapote mere?

Įtakojimą keisčiau į žodį – pasitikėjo ir tikėjo manimi. Tai yra mano kolegos plačiąja prasme – bendrapartiečiai, tarybos, šeimos nariai – būtent jų palaikymas paskatino rinktis šį kelią. Tačiau didžiausiais „krikštatėviais“ vadinčiau gyventojų, kurie pasitikėjo, palaikė, patarė ir motyvavo darbuotis iš visos širdies.

Buvo keista matyti, kad atėjusi dirbti mere, neatleidote jokių kitų partijų darbuotojų? Apskritai per visus savo vadovavimo metus nieko neatleidote. Gal galėtumėte pasakyti, kokia čia buvo strategija?

 Strategija – tęsti pradėtus darbus. Niekuomet nesupratau politikų, kurie įgiję valdžią pradeda daryti pertvarkas, perskirstymus – personalo tvarkymo darbus. Reorganizacijų dirbdama savivaldybėje nuo 2003 metų buvau mačių įvairių. Tai niekaip nemotyvavo darbuotojų, stabdė suplanuotus darbus. Visi politikai turi savo viziją ir matymą, kaip turėtų dirbti jo vadovaujama savivaldybė, tačiau visuomet galima kalbėtis, formuoti naujas užduotis, motyvuoti savo darbuotojus, o ne keisti juos kitais. Juk savivaldybėje ir jos įstaigose yra tokių žmonių, kurie dirba ilgus metus, turi didelę patirtį, kurie yra ne vienerius metus kurtų ir įgyvendinamų projektų iniciatoriai.

Vis norime, kad įvardytumėte didžiausius Trakų rajono darbus / projektus, kurie buvo įgyvendinti Jums dirbant?

Apskritai tai džiaugiuosi, kad iš esmės pavyko pakeisti rajono veidą – kelius, infrastruktūrą, prisitaikyti prie vis modernėjančio gyvenimo. Labiausiai džiaugiuosi didžiausiais projektais, kurie buvo įgyvendinti drauge su partneriais. Ypač motyvuoja vis labiau atsigaunantis Lentvaris – mūsų verslo miestas. Neįtikėtinai pasikeitė ir vis dar keičiasi Lentvario laisvalaikio zonos, kultūros rūmai, biblioteka. Dar neįgyvendintas pervažos rekonstrukcijos projektas kelią išskirtinį džiaugsmą, nes šių darbų ir problemos sprendimo, atrodytų, gyventojai laukė visą amžinybę. Džiaugiuosi visomis atnaujintomis mokyklomis mūsų rajone, ypač – renovuota Trakų meno mokykla, kuri atrodo įspūdingai, rekonstruojama ir modernizuojama Trakų gimnazija, statoma Lentvario pradinės mokyklos sporto sale. Labai smagu, kad yra kompleksiškai sutvarkytas Rūdiškių miestas, kuris tapo dar vienu traukos centru. Džiugu, kad aktyviai vystoma dviračių ir pėsčiųjų takų, kelių infrastruktūra. Yra padaryta labai daug. Kiekvienas projektas ir įgyvendintas darbas man labai svarbus.

 Išties, užmegztas ryšys su gyventojais, verslo atstovais buvo taip pat vienas didžiausių ir, panašu, kad vienas sėkmingiausių mano projektų. Būtent su jų pagalba pavyko įgyvendinti visus šiuos darbus. Labai džiaugiuosi organizuotomis socialinėmis, pilietinėmis akcijomis ir mūsų krašto akcentu – profesionaliais ir labai įdomiais kultūriniais renginiais. Dėkoju visiems! Vis dėlto skaitytojai ir gyventojai mato ir nenusisekusių darbų.

 Deja, bet be konkrečių rezultatų liko pastangos susitarti tiek su savininkais, tiek su kitomis institucijomis dėl apleistų pastatų Trakų mieste. Ši tema ypač skaudi – pareikalavusi daug jėgų ir pastangų deryboms. Neįgyvendintas kol kas liko ir Trakų autobusų stoties sutvarkymo projektas, kuris, tikiu, bus tikrai įgyvendintas.

Kokie darbai liko nepadaryti? Gal galite išvardyti?

Išėjau palikusi daug pradėtų vystyti darbų, kurie sėkmingai tęsiami mano kolegų. Tarkim, norėjau sulaukti dienos, kuomet aptarinėsime Arakalnio (Rėkalnio) projektinius sprendinius, tačiau tai įvyko iškart po savaitės, man išėjus dirbti į Seimą. Ypač dėkoju Architektūros bei Strateginio planavimo ir investicijų skyrių komandai, mūsų veržliam ir energijos kupinam administracijos direktoriui Andriui Šatevičiui. Atrodo, kad sparčiai iriamės į priekį. Ties Trakų ežerų pakrančių takų projektu dirbta visus mano darbo metus, bet jau tik šiais metais startuos darbai.

Vis dėlto Jus buvote aktyvi viešajame gyvenime. Vyras Henrikas – verslininkas, turi dvi parduotuves. Gal galima pasakyti kelis žodžius apie vaikus – dukrą Gretą ir sūnų Augustą? Ką šiuo metu jie veikia?

Abu mano vaikai – studentai. Džiaugiuosi, kad jie pasirinko mokslo kelią. Esu laiminga, nes mano šeima – mano stiprybė. Visuomet galiu į juos atsiremti ir tikėtis ne tik pagiriamo žodžio, bet ir rimto argumento ar pasiūlymo.

Visą laiką Jums padėjo ir Jūsų anyta Danė Rudelienė. Turite nemažai finansininkų, Danė ir toliau dirba savivaldybėje. Gal pasakytumėte kelis žodžius apie savo uošvius?

Galiu pasakyti tik tiek, kad mano uošviai ir mano vyras man – Dievo dovana.

Trakuose, Ringailės g., pasistatėte namą. Kur dabar gyvenate – Lentvaryje (ir ten turite namus) ar Trakuose?

 Lentvaryje namų neturiu, ten gyvenome uošvių namuose. Jau kurį laiką gyvenu Trakuose ir tuo labai džiaugiuosi. Trakai visuomet buvo ir bus mano širdies miestas.

Dėkojame už pokalbį.

Kalbėjosi Irma STADALNYKAITĖ,

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ,

Juozas VERCINKEVIČIUS

 Nuotr. iš asmeninio E. Rudelienės archyvo

Užs. Nr. 358


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite