Šviesolaidinis internetas – naršymui be ribų

Parašyta: 2022-07-13 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Turbūt visi puikiai žino, kad Lietuva garsėja kaip šalis galinti džiaugtis tikrai labai greitu, o tarpais net ir pačiu greičiausiu internetu pasaulyje.

Nors kartais dėl interneto greičio statistikoje kylame aukščiau, o kartais žemiau, tačiau faktas, kad turime atviras galimybes pasiekti informaciją labai greitai arba bent jau kur kas greičiau nei likusi pasaulio dalis.

Kaip pasirinkti interneto tipą?

Natūralu, kad renkantis ne tik interneto tipą, tačiau ir konkretų paslaugų tiekėja bei kainą – kyla labai daug klausimų. Kuris yra geriausias? Juk pasaulinį tinklą jungiantis „voratinklis“ turi būti ne tik greitas, tačiau ir ne per daug brangus.

Interneto greitis ir jo kokybė tiesiogiai priklauso nuo jungties su paslaugų tiekėjų, žinoma, paties tinklo kokybės bei tarptinklinio pralaidumo bei apkrovos. Galima rinktis iš bevielių bei vielinių technologijų, tačiau pirmosios šiuo metu pasirenkamos dažniau, kadangi tai suteikia mobilumą, galiausiai, prie vieno interneto tinklo galima prijungti net kelis įrenginius. Tokią galimybę siūlo ir Splius.lt, kurie orientuojasi į skirtingų žmonių poreikius ir taip stengiasi pateikti kuo daugiau planų.

Kas yra šviesolaidinis internetas?

Šviesolaidinis internetas yra toks interneto tipas, kurio metu vartotojas yra pajungiamas prie tiekėjo tinklo naudojant šviesolaidinio kabelio skaidulą. Stiklo skaidula yra vos plauko storumo, tačiau tikra lyderė, kuri suteikia galimybę naršyti sklandžiai ir greitai.

Galima drąsiai sakyti, kad šviesolaidinis internetas yra komunikacijos pagrindas, kuris XXI amžiaus pasaulyje – tapo kiekvienam prieinama inovacija. Tiesa, nieko jau nebestebina, kadangi daugelis mūsų naršo šviesolaidinio interneto pagalba ir net nesusimąsto apie tai – kaip jis ateina. Tai yra normalu. Tiesa, šviesolaidinis internetas dažniausiai siejamas su didesnėmis gyvenvietėmis.

Nors ne visi tiekėjai skuba tiesti šviesolaidinių tinklų, tačiau tai nereiškia, kad gyvenantys vienkiemiuose neturi naršymo galimybių. Turi. Tik tokiu atveju jiems labiausiai apsimoka mobilus internetas, kuris suteikia gal kiek lėtesnes, tačiau lygiai taip pat neblogas naršymo galimybes.

Šviesolaidinis internetas – verslui

Šviesolaidinis internetas namams iš Splius –  tinka ir fizinių asmenų poreikiams patenkinti, ir verslui. Natūralu, kad verslas dažniausiai sutinka mokėti daugiau, kad tik galėtų džiaugtis greitesniu internetu be jokių trikdžių. Statistikos departamentas nurodo, kad: „2019 m. informaciją iš valstybės institucijų interneto svetainių naudojo 97,7 proc. įmonių (2018 m. – 93,9 proc.): 89,3 proc. – informaciją naudojo administravimo procesams, 40,4 proc. – komercinei veiklai, 40,5 proc. – elektroninėms paslaugoms kurti ar teikti (2018 m. – atitinkamai 84,5, 40,6 ir 42,5 proc.)“. Tai rodo, kad patikima interneto kokybe turi pasirūpinti ne tik privatus verslas, tačiau ir valstybinės įstaigos.

Nuotrauka: osp.stat.gov.lt

Naršymas gali būti greitas ir patogus arba jis gali būti lėtas ir trikdantis. Viskas priklauso nuo to – su kuo sudarysite paslaugų teikimo sutartį ir tuo pačiu kokiomis sąlygomis.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite