Lietuvos istorijos laikraštis „Voruta“ švenčia savo leidybos 30-mečio jubiliejų

Parašyta: 2019-10-25 | Kategorija: Istorija, Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Nacionalinis Lietuvos istorijos laikraštis „Voruta“ švenčia savo leidybos 30-mečio jubiliejų. Ta proga į redakciją plaukė sveikinimai iš įvairių šalies kultūros ir mokslo įstaigų, visuomenės ir politikos veikėjų, tarp jų – LR Seimo Pirmininko pavaduotojo Jono Liesio ir Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus sveikinimo žodžiai.

Spalio 25 d. nacionalinio Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ redakcijoje apsilankė ir Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė ir pasveikino kolektyvą 30-ųjų leidybos metų proga. Kartu su mere dalyvavo merės patarėja Evelina Kislych-Šochienė bei savivaldybės Ryšių su visuomene specialistė Sigita Nemeikaitė.

 


Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė (ketvirta iš dešinės) ir jos patarėja Evelina Kislych-Šochienė (antra iš dešinės) pasveikino nacionalinio Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ kolektyvą – (iš kairės) redaktores Jolantą Zakarevičiūtę, Irmą Stadalnykaitę, buhalterę Stanislavą Žuravską, leidėją, steigėją ir vyr. redaktorių Juozą Vercinkevičių, bendradarbius Joną Počepavičių (trečias iš dešinės) ir Romualdą Tinfavičių (pirmas iš dešinės) – 30-ųjų leidybos metų proga                                                                                                                        Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 

Pirmasis „Vorutos“ numeris išleistas Trakuose, tuometinėje Trakų rajono laikraščio „Galvė“ redakcijoje, 1989 m. spalio 24 d. Išspausdintas Trakų spaustuvėje ir nuo to laiko leidžiamas šiame mieste. 1991–2000 m. redakcija buvo įsikūrusi Vilniuje, Adomo Jakšto g. 9. Nuo 2000-ųjų redakcija sugrįžo į Trakus ir įsikūrė privačiuose patalpose. Tie patys darbuotojai leidžia ir Trakų rajono laikraštį „Trakų žemė“.

„Vorutos“ laikraštis prenumeruojamas visoje Lietuvoje. Jis turi ir internetinę versiją. „Voruta“ (online – tarptautinis standartinis serialinio leidinio numeris ISSN 2029-3534) elektroninio laikraščio pasirodymo data skaičiuojama nuo 1996 m. Pirmajame lietuviškajame interneto laikraštyje „Vartiklis“ (jo leidėjas ir redaktorius Jonas Skendelis) atsirado puslapis, skirtas „Vorutai“ su „Vorutos“ logotipu. Jame buvo publikuojami įvairūs istorijos dalykai įdomiems pasiskaitymams. Jo adresas www.spauda.lt/voruta.

Atskiru savo domenu „Vorutos“ elektroninis laikraštis arba kitaip – „Vorutos“ internetinė svetainė įregistruota 2002 m. rugpjūčio mėnesį tokiu adresu: www.voruta.lt. Tokiu adresu ji leidžiama iki šios dienos. Tai yra internetinis dienraštis, kuriame kasdien publikuojami straipsniai ir informacija, susijusi daugiausia su Lietuvos kultūriniu ir istoriniu gyvenimu.

Nacionalinis Lietuvos istorijos laikraštis „Voruta“ rašė ir rašo apie Lietuvos istoriją nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Jos autoriai – mokslo darbuotojai, žurnalistai, istorijos mylėtojai. Norintys rasti įvairių straipsnių, juos gali surasti internetinėje svetainėje www.voruta.lt.

Apie ką rašo „Voruta“? Joje publikuojami istoriniai straipsniai apie Lietuvių etnines žemes Baltarusijoje, Seinų–Punsko kraštą, Mažąją Lietuvą, o taip pat Lietuvos Nepriklausomybės kovas, Vilniaus krašto lietuvių istoriją, Antrąjį pasaulinį karą ir Vilniaus kraštą, lenkų autonomijos kūrimą ir Lietuvos atkūrimą, Lietuvos persitvarkymo sąjūdį, švietimą Rytų Lietuvoje ir daugelį kitų socialinių, kultūrinių, istorinių ir politinių Lietuvos aspektų.

„Vorutos“ ir „Trakų žemės“ laikraščių darbuotojai bei žurnalistai Trakų rajono vadovei papasakojo apie savo darbą, planus ir sumanymus, nušviečiant Trakų rajono politinį, ekonominį, kultūrinį gyvenimą.

Merė Edita Rudelienė redakcijai įteikė padėką „už istorijos išsaugojimą ateities kartoms“ laikraščio 30-mečio proga.

Taip pat laikraščio „Voruta“ leidybos jubiliejaus proga Trakų istorijos muziejaus direktorės Alvygos Zmejevskienės sveikinimus perdavė ir dovaną įteikė atvykęs muziejaus darbuotojas Kęstutis Vilkauskas.

Laikraščio „Voruta“ leidybos jubiliejaus proga Trakų istorijos muziejaus direktorės Alvygos Zmejevskienės sveikinimus perdavė ir dovaną įteikė atvykęs muziejaus darbuotojas Kęstutis Vilkauskas (pirmas iš dešinės). Iš kairės – leidėjas, steigėjas ir vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius bei redaktorė Irma Stadalnykaitė                                                                                                                                                                Romualdo Tinfavičiaus nuotr.

„Vorutos“ inf.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite