Aukštadvario vidurinei mokyklai 95-eri metai

Parašyta: 2013-11-29 | Kategorija: Aukštadvaris, Istorija, Naujienos |
DSCN4800

Mokiniai domisi mokyklos metraščiais. D. Kvedaravičienės nuotr.

Šių metų lapkričio mėnesį Aukštadvario vidurinė mokykla mini 95-erių metų sukaktį. 1918 metais atkūrus Lietuvos valstybę, patriotiškai nusiteikę inteligentai ėmėsi iniciatyvos steigti naujas lietuviškas mokyklas. Norėdami paspartinti mokyklos atkūrimą Aukštadvario miestelyje į būrį susitelkę Merkinės ir Trakų diakonijos kunigai ir pasauliečiai šviesuoliai nutarė Aukštadvario miestelyje įsteigti ,,Ryto“ draugijos skyrių, kuris rūpinsis mokyklos atidarymu. Buvo išrinkta ,,Ryto“ skyriaus valdyba ir Aukštadvario progimnazijos komitetas. Prekybinė 4 klasių progimnazija buvo atidaryta 1918 metais lapkričio 1-ą, o įšventinta lapkričio 11-ą dieną.

Šiai sukakčiai paminėti mokyklos Kraštotyros muziejuje (įkūrėjas ir vadovas matematikos mokytojas Kazys Venckus) pristatyta ekspozicija, kuri ir atspindi nueitą mokyklos kelią. Su ekspozicija susipažino Aukštadvario miestelio bendruomenė, vidurinės mokyklos mokytojai. Istorijos mokytojos A. Varankevičienė, D. Kvedaravičienė mokiniams vedė pamokas muziejuje. 10 klasės mokinės S. Račkauskaitė, Ž. Kacilauskaitė, K. Venciūtė parengė pranešimus, kuriuose pristatė svarbiausius mokyklos raidos etapus. Įdomu buvo žiūrėti naujai sumontuotą filmą apie mokyklos 90-mečio šventę, vartyti mokinių ir mokytojos D. Kvedaravičienės rašomus mokyklos metraščius.

Šiandien mokyklos bendruomenė turi kuo pasidžiaugti: mokiniai gerai ir labai gerai laiko valstybinius brandos egzaminus, laimi prizines vietas įvairiuose konkursuose, olimpiadose, sportinėse varžybose, projektinėje ir kraštotyrinėje veikloje.

Mokykloje vyksta tradiciniai renginiai ir šventės: Rugsėjo pirmoji, Mokytojų diena, Naujametinis karnavalas, dvyliktokų Šimtadienis, Paskutinio skambučio šventė, abiturientų išleistuvės, tautinių bei valstybinių švenčių iškilmės ir kt.

Smagu ir gera mokytis mūsų mokykloje. Brangi Mokykla, sveikiname Tave gimtadienio proga!

 

Simona RAČKAUSKAITĖ,

Aukštadvario vidurinės mokyklos 10 klasės mokinė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *