Vaikų motosporto plėtra

Parašyta: 2022-06-24 | Kategorija: Jaunimas, Naujienos, Sportas, Trakai |

Projekto veikloje jau dalyvauja 18 vaikų iš Ukrainos

Motoklubas „Vorai MC“ įsteigtas 1998-aisiais. Organizacijos tikslas – vienyti Lietuvos ir emigravusius iš Lietuvos motosporto mėgėjus ir entuziastus, organizuoti mokymus, treniruotes, varžybas, motosporto stovyklas vaikams ir suaugusiesiems.

Pagrindinis organizacijos prioritetas – vaikų bei jaunuolių mokymas ir ugdymas. Klubas jaunųjų motociklininkų rengimą be pertraukų vykdo nuo 1999-ųjų. 2020–2022 m. motoklubas „Vorai MC“ vykdo Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Vaikų motosporto plėtra“ (SRF-FAV-2020-1-0213). Esame įsitikinę, kad būtent vaikams būtina suteikti žinias apie įvairias motosporto šakas, kad ateityje jie patys galėtų nuspręsti, kokią būtent motosporto šaką norėtų propaguoti.

Motoklubas didelį dėmesį skiria mažiau galimybių turintiems vaikams (pvz., Elektrėnų bendruomeninių vaikų globos namų ugdytiniams, sunkiai finansiškai besiverčiančių šeimų bei daugiavaikių šeimų vaikams)  – jiems sudaroma galimybė treniruotis organizacijai priklausančiais motociklais, neatlygintinai naudotis motociklininkų įranga ir ekipuote.

Šiemet, prasidėjus intensyviai karo Ukrainoje fazei, į Lietuvą atvyko nemažai ukrainiečių šeimų su mokyklinio amžiaus vaikais. Motoklubas „Vorai MC“ neliko abejingas karo pabėgėliams vaikams ir nuo kovo 14 d. į sporto projekto veiklas integravo vaikus iš karo niokojamos šalies. Projekto veikloje jau dalyvauja 18 vaikų iš Ukrainos. Pagrindiniai programos tikslai – dalyviai privalo išmokti saugiai vairuoti motociklus treniruočių metu, įprasti dėvėti visas motociklininkų apsaugos priemones, išmokti ir suprasti motokroso, plento žiedo, supermoto, enduro, motobolo, motodrago ir mototurizmo pagrindus.

Vaikai ir jaunuoliai supažindinami su Lietuvoje propaguojamomis motosporto šakomis

Tikslinė projekto grupė: 6–18 m. mergaitės ir berniukai, pradedantys vairuoti motociklus ir norintys dalyvauti motosporto treniruotėse. Vaikai ir jaunuoliai vairuoja 50–125 cc motociklus automatine ar mechanine pavarų dėže. Projekto tikslas – supažindinti 6–18 m. vaikus ir jaunuolius su Lietuvoje propaguojamomis motosporto šakomis, sudarant galimybę reguliariai praktiškai treniruotis skirtingų motosporto šakų treniruotėse. Treniruotės, kurias reguliariai veda motosporto treneris Lukas Perminas, vyksta AutoMoto Parko bei „Miško slėnio“ trasose Trakų r. bei Beižionių mokomojoje trasoje Elektrėnų sav.

Projekto vykdymo trukmė yra 2 metai (24 mėn.) – tai optimalus laiko tarpas maksimaliai supažindinti vaikus ir jaunuolius su visomis Lietuvoje propaguojamomis motosporto šakomis. Fizinis aktyvumas neabejotinai aktuali veikla, ypač kuomet vaikai ir paaugliai didžiąją savo laisvalaikio dalį praleidžia prie kompiuterių ir išmaniųjų telefonų ekranų. Įgyvendinus šį projektą, tikimasi išplėsti motosportu besidominčių vaikų ratą – jau vedame treniruotes ir Gargždų motokroso trasoje, Klaipėdos r.

Laurynas BALTRŪNAS

„Vorai“ MC, Vilnius

Užs. Nr.414


Komentarai
 1. Nikita

  Sveiki. Gal galima tel nr dėl treniruočių aptarimo

  1. trakuzeme

   Sveiki. Jums reikėtų kreiptis į Motoklubą „Vorai“.

   Kontaktai: Motoklubas „Vorai“ Tel. +370.65788532 El. paštas: info@voraimc.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite