Daugiau nei 30 tūkst. reagentų Lietuvą pasieks artimiausiu metu

Parašyta: 2020-03-21 | Kategorija: Naujienos |

Jau anksčiau užsakyti daugiau nei 30 tūkst. reagentų, skirtų koronaviruso infekcijai (COVID-19) nustatyti, ateinančią savaitę pasieks Lietuvą. Jei bus išvengta logistinių ir kitų trikdžių, jų pristatymas numatytas kovo 23-27 dienomis. Toliau jie bus paskirstyti ir regionuose – tai leis atlikti daugiau tyrimų, nei iki šiol.

Savo ruožtu, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dės pastangas, kad reagentai būtų pristatyti laiku. Šiuo metu bendromis pastangomis yra užsakyta beveik 200 tūkst. reagentų.

Taip pat užsakyti greitieji testai. Dalis jų turėtų būti pristatyta per savaitę, t. y. iki kovo 27 d., likę – per 2 savaites – iki balandžio 3 d. Šie testai bus skirti medikams ir pareigūnams.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turės skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

 

SAM Spaudos tarnyba

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *