„Gintarinių irklų“ regatos dalyviai kovėsi dėl savivaldybės apdovanojimų

Parašyta: 2021-07-01 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Sportas, Trakai |

 

Apdovanojimus moterų dvivietėms teikė rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Šatevičius. Specialūs savivaldybės prizai – šios rungties nugalėtojoms, Tokijo olimpiados dalyvėms (viduryje) D. Karalienei ir M. Valčiukaitei. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Trakuose, tradiciniame ir didžiausiame Lietuvos irklavimo metų renginyje – 59-ojoje tarptautinėje „Gintarinių irklų“ regatoje kovojo patys geriausi šalies irkluotojai bei svečiai iš užsienio. Pastarųjų šiemet dėl pandemijos suvaržymų buvo mažiau, nei įprasta, tačiau dėl prestižinės regatos medalių buvo atkakliai kovojama kaip visuomet.

Ši regata buvo išskirtinė ir tuo, kad ji buvo palydos į Tokijo olimpiadą irklavimo elito atstovams. Liepos viduryje olimpiečiai kausis jau Japonijos sostinės vandens trasose. Įdomu ir tai, kad regatos metu garsios irkluotojų dinastijos atstovė, Irklavimo muziejaus įkūrėja Rima Karalienė pristatė savo parašytas ir išleistas knygas iš irklavimo istorijos ir irkluotojų gyvenimo.

Antrąją regatos dieną tradiciškai buvo kovojama dėl Trakų rajono savivaldybės įsteigtų apdovanojimų. Juos teikė rajono savivaldybės mero pavaduotoja, pavaduojanti merą Marija Puč ir savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius.

Regatoje jėgas išbandė ir rajono irkluotojai. Galvės ežere geriausiai sekėsi trakiečio trenerio Vladislavo Sokolinskio treniruojamoms buvusioms Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro auklėtinėms Kamilei Kralikaitei ir Ievai Medilinskaitei, kurios abi regatos dienas iškovojo pirmąją vietą. Vandens trasose varžėsi ir trenerio Sigitos Klerausko auklėtiniai Laura Kaliukevičiūtė, Austėja Kiršytė ir Antanas Šreimikis, trenerių Daivos ir Algimanto Mačiulių jaunieji irkluotojai (jauniai ir jaunučiai): porinės dvivietės įgula Neda Ustilaitė ir Skaistė Simanavičiūtė, Justas Jančiauskas ir Dominykas Šukauskas.

Regatoje vyko ir meistrų sprinto distancijos varžybos, kuriose paprastai daugiausia emocijų ir sportinio azarto.

Rajono vadovai kartu su Lietuvos irklavimo federacijos prezidentu Dainiumi Pavilioniu, jo komandos nariais aptarė ne tik šįmečius irkluotojų rezultatus, bet ir pasirengimą Tokijo olimpiadai bei kitąmet vyksiančiai jubiliejinei – 60-ajai „Gintarinių irklų“ regatai.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *