Grendavės gyventojams atsibodo įsisenėjusios problemos

Parašyta: 2020-01-27 | Kategorija: Grendavė, Naujienos |

Tęsdami išvykas po rajono seniūnijas, Trakų rajono savivaldybės vadovai lankėsi Grendavėje. Susitikę su aktyviais seniūnijos gyventojais, domėjosi vietos problemomis, atsakinėjo į jų klausimus.

Nors Grendavės seniūnijos salė ir nebuvo pilna, tačiau atvykę gyventojai klausimų turėjo daug. Į daugelį jų stengėsi atsakyti savivaldybės vicemerė Marija Puč, administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, Grendavės seniūnas Aleksandras Abeciūnas. Susitikimo taip pat klausėsi merės patarėjai Tomas Naktinis, Evelina Kislych-Šochienė, tarybos narė Žibutė Orlovskienė.

Susirinkimo metu minėta, kad Grendavės seniūnijoje nuosekliai mažėja gyventojų, todėl mažėja ir skiriamos lėšos. Kaip ir kiekvienais metais, pažadėta nutiesti 100 metrų asfalto Malūno gatvėje, greideriuoti žvyrkelius ir pastatyti vandens statines prie kapinių, kurios neturi savo šulinių ar kitų vandens šaltinių.

Gyventojai klausė, kodėl neremontuojamos Grendavės kapinių tvoros ir pro jas patenka stirnos; kodėl savivaldybė „nurašė“ Grendavės seniūniją ir jai neskyrė nė vieno iš 15-os pastatytų tekstilės konteinerių Trakų rajone.

Grendavės šiukšlės

Kodėl Samninkų kaimo gyventojams prie pagrindinių kelių nebuvo sustatyti asmeniniai konteineriai, todėl dabar į kolektyvinius konteinerius reikia nešti šiukšles iki 1,5 kilometro ir mokėti dvigubai didesnę kintamąją dalį mokesčio.

Susirinkusieji piktinosi, kad Grendavės gyvenvietės teritorijoje ant valstybinės žemės pasistatęs vagonėlį gyvena žmogus ir šiukšlindamas teritoriją pavojingomis atliekomis nemoka jokių mokesčių. Nors šiukšlintojas čia gyvena ir šiukšlina daug metų, tačiau seniūnas situacijos pakeisti nesugeba.

Regioninio kelio zonoje prie Grendavės stovi tentinė „Vilkokšnio švyturio“ reklama, užstojanti kelio matomumą

Taip pat buvo iškeltas klausimas, kodėl regioninio kelio zonoje prie Grendavės stovi tentinė „Vilkokšnio švyturio“ reklama, užstojanti kelio matomumą, o seniūnas visai nereaguoja.

Kodėl pernai jis neužtikrino, kad Grendavės paplūdimys būtų nušienautas iki birželio 1 d., nors tai numatyta ir paplūdimio taisyklėse. Kodėl prie ežero neliko supynių, kodėl neremontuojami liepteliai, nėra pavėsinių ir t. t.

Gyventojai bandė sužinoti, ar šiemet bus švenčiamos Joninės Grendavėje, tačiau atsakymo į tai taip pat nesulaukė. Rajono vadovybė buvo sukritikuota ir už tai, kad jau kurį laiką Grendavės seniūnija neturi kultūros renginių organizatoriaus, dėlto renginiai vyksta nereguliariai, chaotiškai. Taip pat buvo nusistebėta prieš Vėlines vykusiu antikrikščionišku renginiu „Grendaviški, ar pasiruošei Helovynui?“

Administracijos direktoriaus D. Kvedaravičiaus buvo paprašyta pasidomėti, kur yra Lentvaryje, Pakalnės g., neteisėtai nukirsto ąžuolo kamienas, nes iš jo grendaviškiai norėtų nudirbti kryžių. Šiuo metu Grendavė neturi nė vieno kryžiaus, nors kažkada kryžius stovėjo prie kultūros namų, taip pat ir Malūno gatvėje.

Grendavės seniūno A. Abeciūno buvo paklausta, ar jam ne gėda buvo pakabinti informacinę lentelę ant seniūnijos durų, kurioje buvo palikta elementari gramatinė klaida.

Informacinė lentelė ant seniūnijos durų, kurioje buvo palikta elementari gramatinė klaida

Panošiškių kaimo gyventojai D. Kvedaravičiaus prašė, kad prie buvusio mokyklos pastato būtų įrengtas apšvietimas, nes patalpose sparčiai įrengiamas narkoreabilitacijos centras ir ateityje gyventojams bei jų vaikams bus nesaugu pro jį praeiti.

Grendavės bendruomenės „Žiburys“ nariai guodėsi, kad bendruomenės pirmininkė Zofija Abeciūnienė vengia šaukti visuotinį susirinkimą, visaip išsisukinėja nuo narių prašymų surengti susirinkimą, nesuteikia bendruomenės narių sąrašo, o ir į šį susirinkimą ji taip pat neatvyko. Apie tai nieko negalėjo pasakyti ir Grendavės seniūnas Aleksandras Abeciūnas, kuris yra bendruomenės pirmininkės vyras.

 

 

Ps.

Bendruomenės pirmininkė Z. Abeciūnienė į seniūniją įsmuko tik tuomet, kai išsiskirstė gyventojai ir susitikimas su rajono valdžia pasibaigė.

 

Antanas NEDZINSKAS,

Grendavės seniūnijos gyventojas,

2008-2012 m.  Seimo kadencijos narys

 


Komentarai
  1. Robertas

    Mums iš viso nesuprantama Seniūno P.Abeciūno darbo vietos užimimas ir parazitavimas, bei Jo žmonos veiksmai.
    Tiesiog parazitavimas kitaip negalima pavadinti.
    2020? keista, lyg gyventume 1992 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *