Kodėl geriau samdytis buhalterinės apskaitos įmonę nei samdyti buhalterį

Parašyta: 2014-12-03 | Kategorija: Seniūnijos |

Daugumai įmonių iškyla klausimas dėl apskaitos tvarkymo. Vieni tvirtina, kad geriausia yra nusisamdyti nuosavą buhalterį, kiti, kad geriausia samdyti buhalterines paslaugas teikiančias firmas. Kyla paprastas klausimas, kuris variantas yra geriausias?

Samdytis buhalterinės apskaitos įmonę patariama mažoms arba vidutinėms įmonėms, kuriose dirba nedaug žmonių. Jos dažniausiai taip ir daro. Didesnėms įmonėms yra naudingiau turėti savo buhalterijos skyrių, nes tai leidžia įmonei priimti naudingesnius sprendimus ir pasiekti aukštesnius finansinius rodiklius. Mažoms ar vidutinėms įmonėms buhalterį samdytis neapsimoka, todėl daug naudingesnis variantas yra kreiptis pagalbos į buhalterinės apskaitos įmonę. Ypač tai aktualu įmonėms, turinčios nedidelę apyvartą ir veikiančioms paslaugų sektoriuje. Buhalterio darbas yra protiškai sunkus, intelektualus, labai atsakingas, todėl turi būti gerai apmokamas. Labai mažai įmonei mokėti buhalteriui, jo kvalifikaciją atitinkantį atlyginimą, tiesiog yra per sunku ir finansiškai nenaudinga. O mokant mažiau, žmogus gali pradėti ieškotis tokio paties papildomo darbo ir savo paslaugas teikti dar kelioms įmonėms. Tokiam buhalteriui bus labai sunku susikaupti ties vienu darbu ir dėl to gali atsirasti netikslumų ir klaidų. Mažoms ir vidutinėms įmonėms toks etatas neapsimoka dar ir todėl, kad esant nedidelei apyvartai apskaitininkui tiesiog nebus tiek darbo, kad galima būtų jį užimti visą darbo dieną. Tokiu atveju išlaikyti buhalterį per daug brangu ir neefektyvu. Žinoma, kiekviena įmonė šį klausimą sprendžia pagal galimybes ir ateities planus.

Įmonės prieš samdydamos firmą buhalterinei apskaitai atlikti, pirmiausia atkreipia dėmesį į jos įkainius. Tačiau jei norima, kad darbas būtų atliktas tikrai kokybiškai, reikia atsižvelgti ir į samdomos firmos patikimumą, amžių, darbuotų skaičių bei pasidomėti kokie atsiliepimai apie ją. Geriau rinktis įmonę su gerai žinomu vardu. Visada yra saugiau samdyti tokią firmą, nei niekam nežinomą. Geresnę buhalterinės apskaitos kokybę dažniausiai garantuoja tos firmos, kurios priklauso tarptautinėms audito kompanijoms, nes jose efektyvesnė darbų kokybės kontrolė. Iš esmės, kaip tvarkyti buhalteriją, priklauso tik nuo pačios įmonės poreikių ir veiklos specifikos. Abu variantai turi neigiamų ir teigiamų pusių. Belieka apsvarstyti, kas svarbiau pačiai įmonei.

Buhalteris įmonei atsieina brangiai, o darbas būna ne visada kokybiškas ir aiškus. Kita vertus, tai priklauso nuo buhalterio lojalumo tai įmonei, kuri jį samdo. Pirkti buhalterinės apskaitos paslaugas iš firmų apsimoka dar ir todėl, kad jos būna apsidraudusios savo veiklos atsakomybę. Kai iškyla mokestinis ginčas, įmonei nuostoliai padengiami iš draudimo, o priimtą į darbą buhalterį gina įstatymai, tad dėl nekokybiškai atlikto darbo nuostoliai tenka pačiai įmonei.

Taigi pagrindiniai aspektai, kodėl buhalterinės apskaitos paslaugos tvarkomos įmonės yra geriau: samdyta komanda būna kvalifikuota, kompetetinga, turi daugiau patirties ir žinių nei vienas samdytas buhalteris, jos darbas produktyvesnis, nes paskirstomas tarp kelių darbuotojų, samdyta įmonė neatostogauja, už jas nei už darbuotojų mokymus bei kvalifikacijos kėlimą mokėti nereikia, už savo darbą atsako pagal civilinį kodeksą, mažesni kaštai ir didesnis darbo našumas, nes mokama tik už atlikto darbo kiekį. Įmonei belieka tik nuspręsti ar buhalterines paslaugas teikiančių įmonių galimybės, atitinka jos poreikius.


Jei įmonė nežino, ar jiems naudingiau turėti asmeninį buhalterį, ar samdyti buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, reikėtų atlikti analizę. Būtent įmonės veiklos analizė turėtų atskleisti visų įmonės veiklų ir padalinių našumus, darbo apimtis ir trukmes. Tada lengviausia priimti geriausią sprendimą.

PR

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *