Laisvalaikio zona Lentvaryje prie Bevardžio ežero

Parašyta: 2019-10-04 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė |

Šiais metais Lentvario mieste, prie Lentvario ežero, buvo baigti darbai įrengiant poilsiavietę su pliažu, vaikų žaidimo aikštelėmis, krepšinio aikštelėmis, persirengimo kabinomis, pėsčiųjų ir dviračių takais ir kitais poilsiavietei skirtais įrenginiais, bet tai ne vienintelė džiuginanti naujiena lentvariečiams. Trakų rajono savivaldybė nusprendė įrengti dar vieną poilsio zoną prie Lentvario mieste esančio prie Bevardžio ežero.


Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad esama miesto viešoji socialinė ir inžinierinė infrastruktūra bei gyvenamoji aplinka yra vidutiniška ir nepakankama, o miesto socialinis ir rekreacinis potencialas nėra išnaudojamas iki galo, tarp labiausiai apleistų objektų buvo nurodyta Bevardžio ežero aplinkinė teritorija.

Anksčiau šis užpelkėjęs ežerėlis, lentvariečių pašaipiai buvo vadinamas „Bala“, tačiau savivaldybei parengus šio ežerėlio valymo projektą ir jį įgyvendinus, mieste atsirado dar vienas ežeras. Tačiau ežero aplinka ir šalia esanti teritorija buvo apleista, apaugusi menkaverčiais želdiniais, netinkama poilsiui, todėl Trakų rajono savivaldybė nusprendė šią miesto centre esančią teritoriją pritaikyti miestiečių poilsiui.

Bendras vaizdas prie Bevardžio ežero Lentvaryje

Šiam tikslui įgyvendinti šių metų rugpjūčio mėnesį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2019 m. rugpjūčio 20 d. įsakymu Nr. 1V-730 „Dėl finansavimo skyrimo projektui, pateiktam pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-R-905 priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“, projektui Nr. 07.1.1-CPVA-R-905-01-0017 „Daugiafunkcės laisvalaikio zonos Lentvario m. prie Bevardžio ežero įrengimas, kartu rekonstruojant į teritoriją vedančius privažiavimus“ įgyvendinti yra skirtos Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos. Prisidedant ir Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis biudžetas siekia 1.717.282,09 Eur.

Įgyvendinant šį projektą bus įrengta viešoji erdvė bei modernizuota dalis Lentvario miesto gatvių ruožų infrastruktūros (Klevų alėjos skersgatvis bei Dzūkų gatvė), įrengti ar modernizuoti pėsčiųjų takai ir dviračių takai, gatvių danga, apšvietimas, įrengtos saugumo priemonės (vaizdo stebėjimo sistemos ir apsaugos sistemos (pagalbos mygtuko 112) įrengimas, mažosios architektūros elementai, aktyvaus laisvalaikio (vaikų žaidimo aikštelės, šunų vedžiojimo aikštelės, sporto treniruoklių aikštelė, mėgėjiška riedlenčių, dviračių trasa, sporto treniruoklių, automobilių parkavimo vietos).

Daugelį lentvariečių tikriausiai sudomins numatomo tilto pėstiesiems per Bevardžio ežerą statyba. Šis tiltas sutrumpins kelią į pietinę miesto dalį.

Aplink visą Bevardį ežerą numatomas pėsčiųjų ir dviračių takas – žiedas, kuris apjungs įėjimus į teritoriją ir joje esančius objektus. Numatoma automobilių ir dviračių takus atskirti vieną nuo kito vejos ir medžių juostomis.

Pagal projektą numatoma šalinti menkavertę augmeniją ir sodinti kitus želdinius bei augalus, taip pat sėti veją. Kur takai priartėja vienas prie kito, numatoma įrengti saleles ir suolus poilsiui.Šalia žaidimų aikštelės numatoma įrengti informacinį stendą, kur bus pateikiama įvairi informaciją.

 

Prie ežero numatoma sodinti paprastuosius klevus ir beržus bei šermukšnius, juodugį šeivamedį ir kitus želdinius. Sklype augantys medžiai bus išsaugoti, tik numatytas jų genėjimas.

Artimiausiu metu bus pradėti vykdyti viešieji pirkimai rangos darbams įsigyti.

 

Užs. Nr. 651

 

 

 

Kostas KAIRYS

Autoriaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *