Liberalų sąjūdis: ką per pirmuosius šios kadencijos metus nuveikėme Seime ir Vyriausybėje?

Parašyta: 2021-11-19 | Kategorija: Komentarai, Lietuva, Trakai |

Per metus Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai registravo daugiau kaip 40 įstatymų projektų, siūlymų ir pakeitimų. Jais nuosekliai siekėme įgyvendinti savo rinkiminę programą.

ŠEIMŲ PAKETAS. Įstatymų paketą inicijavusi partijos ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad jo esmė – padėti visoms šeimoms. Nepriklausomai, kokios sudėties tai šeima – vieniši tėvai, vedę ar gyvenantys kartu, auginantys įvaikintus ar seneliai, auginantys anūkus. Iniciatyvos tikslas – padėti auginti vaikus, siekti karjeros ar kurti savo veiklas, gyventi saugioje aplinkoje.

DEMOKRATIJOS STIPRINIMAS. Ėmėmės LR Konstitucijos pataisų, kuriomis būtų atvertas kelias kandidatuoti į parlamentą nuo 21-erių. Taip pat, nuosekliai pasisakėme už tiesioginių merų rinkimų įteisinimą ir registravome siūlymą numatyti atsakomybę už trukdymą žurnalistams sklandžiai dirbti savo darbą.

APLINKOSAUGA. Viena svarbiausių mūsų frakcijos darbotvarkės dalių šiemet buvo žalioji pertvarka Lietuvoje. Seimas priėmė atliekų ir pakuočių tvarkymo įstatymų pataisas, kuriomis siekiama lengviau pereiti prie žiedinės ekonomikos. Taip pat siekiame sumažinti CO2 išmetimą į aplinką, inicijuoti sklandų perėjimą atsisakant iškastinio kuro naudojimo. Patvirtinta nacionalinė klimato kaitos valdymo darbotvarkė ir užsibrėžtas ambicingas tikslas – skaitmenizuoti statybų sektorių.

VERSLAS IR VISUOMENINĖS ORGANIZACIJOS. Registravome ne vieną asociacijos įstatymo pakeitimą, kuriais siekiama suteikti asociacijoms daugiau erdvės veikti ir panaikinti NVO sektoriaus plėtrą ribojančius reikalavimus, mažinant biurokratinius reikalavimus bei gerinant finansinę aplinką. Siūlome 1.2 proc. GPM paramos skyrimą ir NVO sektoriui, siekiame palankesnio teisinio reguliavimo užsieniečiams steigti verslus Lietuvoje, siūlome keisti viešųjų pirkimų įstatymą, pirmenybę viešųjų pirkimų konkursuose teikiant tiems paslaugų ar prekių tiekėjams, kurie siūlymuose nurodys bei užtikrins didesnį nei minimalus darbuotojų atlyginimą.

DEREGULIAVIMAS. Ėmėmės iniciatyvų, siekiant atšaukti nelogiškus ar perteklinius ribojimus ar įstatymus, kurie tik dar labiau varžo ar didina biurokratiją. Pradedant nuo nepasiteisinusių alkoholio kontrolės priemonių, nuimant laiko ribojimus ir mažinant amžiaus cenzą, baigiant Lukiškių aikštės įstatymo panaikinimo iniciatyva.

KULTŪRA. Patvirtinta Kultūros ministerijos plėtros programa, kurios dėka bus užtikrintas tęstinumas, o kultūrai planuojama skirti beveik 290 mln. eurų iki 2030 metų. Be kita ko, atnaujinta ir supaprastinta Paveldotvarkos programa, kuriai taip pat numatytas rekordinis biudžetas – 8,3 mln. eurų. Pirmaisiais kadencijos metais buvo pasirašytas ir partijų susitarimas dėl švietimo politikos, kuris leis užtikrinti kultūros tęstinumą ir integraciją švietime, neformaliajame švietime, tiek mokymosi visą gyvenimą procese.

Plačiau apie liberalų iniciatyvas: https://bit.ly/3Hnqo0Q

Užs. Nr. 874


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *