LR Seimo narė Dangutė Mikutienė inicijavo pasitarimą dėl Lentvario dvaro sodybos išsaugojimo

Parašyta: 2016-02-05 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

mikutiene1641edit2015 m. gruodžio 21 d. Kultūros ministerija, atsižvelgdama į LR Seimo narės Dangutės Mikutienės kreipimąsi ir vykdydama Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio pavedimus organizavo pasitarimą dėl Lentvario dvaro sodybos rūmų išsaugojimo. Posėdžio metu buvo siekiama į šią problemą pasižiūrėti sistemiškai, įvertinant šios prob­lemos sprendimo sudėtingumą valstybės mastu, ir kaip į labai svarbaus kultūros paveldo objekto „gelbėjimo“ būtinybę.
Pasitarime dalyvavo: LR Seimo narė Dangutė Mikutienė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, Kultūros ministerijos Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vyr. specialistė Kristina Krištaponienė, Finansų ministerijos Turto valdymo departamento direktorė Aušra Vičkačkienė, Finansų ministerijos Turto valdymo ir atnaujinimo koordinavimo skyriaus vyr. specialistė Miglė Kersnauskaitė, Kultūros ministerijos Kultūros politikos departamento vyriausioji patarėja Sigutė Pučienė, Kultūros ministerijos teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vyr. specialistas Romanas Senapėdis, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (toliau – KPD) Juridinio skyriaus vyr. specialistė Rasa Šimkūnaitė, KPD direktoriaus pavaduotojas Algimantas Degutis, LR Prezidento patarėja Marija Dautartaitė, KPD direktorė Diana Varnaitė, KPD Kontrolės skyriaus vedėjas Rimantas Kraujalis, KPD Vilniaus skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas.
Posėdžio metu nutarta, kad būtina sudaryti tarpžinybinę darbo grupę dėl neprižiūrimų/apleistų kultūros paveldo objektų priverstinio sutvarkymo teisinio reguliavimo tvarkos parengimo. Taip pat buvo susitarta, kad būtų tikslinga Lentvario dvaro rūmų išsaugojimo klausimu organizuoti papildomą pasitarimą Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje.
Tačiau ministerija per šį laikotarpį gavo papildomos medžiagos apie Lentvario dvaro rūmų varžytines, kurias vykdo Brigitos Palavinskienės kontora.
Šiuo metu vyksta antrosios Lentvario dvaro rūmų varžytinės, kurių pabaiga – 2016 m. vasario 8 d. Pradinė objekto kaina 695 000 eurų. Tai beveik 232 tūkstančiais eurų mažesnė kaina, negu buvo numatyta pirmosiose varžytinėse (926 tūkst. eurų) arba tik 60 procentų tikrosios turto vertės.
„Lentvario dvaro rūmai yra išskirtinis paveldo objektas, tad visos institucijos, tame tarpe ir Vyriausybė, turi dėti maksimalias pastangas perimti valstybės žinion šį objektą, kuris yra labai svarbus ne tik Lentvario gyventojams, bet ir visai Lietuvai“ – teigė Seimo narė Dangutė Mikutienė.

LR Seimo narės Dangutės
Mikutienės biuro inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *