Medinio namo šiltinimas – viskas ką reikia žinoti

Parašyta: 2018-11-15 | Kategorija: Naujienos |

PR

 

Medinio namo apšiltinimas – tai unikali ir delikati procedūra. Kaip ir su bet kokiu būstu, yra daugybė įmanomų apšiltinimo būdų. Bet koks būdas apšiltinti medinį namą yra geriausias? Ką turime žinoti, kad viską atlikti teisingai?

Saugiausias ir optimaliausiais būdas apšiltinti medinį namą yra naudojant polistereninį putplastį. Specialios plokštės yra pritvirtinamos prie medienos. Tačiau nors tai pats populiariausias būdas, pats geriausias yra šiltinimas akmens vata, Rockwool vata. Šiltinant sienas šiuo metodu būtina naudoti polietileno plėvelę, kuri sugertų galinčius sieną pažeisti vandens garus.

Taip pat plačiai naudojamas yra šiltinimas putų polistirolu, tačiau tai nėra geras sprendimas, kadangi jis yra žinomas kaip nekvėpuojanti medžiaga. Norint gerai apšiltinti namą, taip pat gerai alternatyva yra putų poliuretanas, kuris yra purškiamas, ekologiškas ir elastingas.

Jeigu galite, būtinai šiltinkite namą iš išorės, kadangi būsto šiltinimas iš vidaus turi daug neigiamų savybių. Šiltinant iš vidaus labai dažnai tenka ardyti namų interjerą, o netinkamai apšiltinus namą iš vidaus sukuriamos idealios sąlygos pelėsiui. Medinio namo šiltinimui labiausiai tinkamos gerai į medieną reaguojančios medžiagos, tokios kaip akmens vata, Rockwool vata, taip pat ekovata. Nors šiltinimas akmens vata yra kur kas populiaresnis, ekovata, priešingai nei akmens vata, yra lakštinė, ne siūlinė šiltinimo medžiaga. Nors abiejų medžiagų varža yra praktiškai vienoda, per akmens vatos sujungines siūles gali išeiti net iki 30-40 procentų šilumos. Kadangi pastarosios struktūra yra iš plaušelių, joje lengviau kaupiasi drėgmė, kuri yra kenksminga. Vamzdelinė ekovatos sandara lengviau išleidžia vandenį, o kadangi ji yra gaminama iš celiuliozės, artimesnė gamtai medžiaga yra daug naudingesnė mediniam namui. Ekovata gali būti purškiama ir yra sunkiai degi medžiaga, tad kaip ir kiekviena organinė medžiaga, ji smilksta. Šitoks šiltinimas ne tik yra labai efektyvus, bet ir gali apsaugoti jūsų turtą gaisro atveju.

Medinio namo šiltinimui yra daugybė alternatyvų, kurias siūlo labai daug įvairiausių gamintojų. Šiuo metu, nors pats populiariausias būdas yra  šiltinimas akmens vata, mediniams namams šiltinti yra naudojami ir šiaudai, tačiau tam reikalingas labai platus pamatas.

Rockwool vata ko gero labiausiai išsiskiria iš savo oponentu savo optimalumu. Su ja yra šiltinamos ne tik sienos, tačiau ir grindys lubos, stogas. Variantų šiltinti su Rockwool vata yra be galo daug. Spaliai jau nėra naudojami kaip termoizoliacinė medžiaga. Jei ketinama vaikščioti po lubas, geriausias pasirinkimas yra specialios, apkrovą atlaikančios plokštės. Kai pasirinkimas yra kaip niekada platus. Kad pasirinkti gerai, svarbiausia yra akyliai stebėti rekomenduojamų medžiagų technines charakteristikas bei šilumines savybes. Tad norint gerai apšiltinti medinį namą, svarbiausia yra išsirinkti gerą medžiagą, kuri gerai reaguotų į medieną.

 

 

kiemoprojektai.lt

Komentarai
  1. makita

    Labai svarbu, jog apšiltinus pastatą, būtų pagerinama ir vėdinimo sistema, antraip kaupsis kondensatas ir drėgmė, pelys langų kampai, sienos. Šiltinti yra labai naudingas sprendimas, tačiau nereikia visko padaryti sandariai. Manau populiariausia yra kombinuotas šildymas – lubos, grindys stiklo vata, sienos putlplasčiu, vėliau ant jų tik susukamas gipsas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *