Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

Parašyta: 2018-05-07 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Trakai |

Trakuose ir Lentvaryje apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Miestiečiai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.

Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių. Apie vietines aplinkosaugos problemas Trakų bei Vievio gyventojai galėjo padiskutuoti ir su savivaldybės specialistais.

Trakuose sutiktas sanitarijos inspektorius Gintaras Viržonis išbandė visas namo ant ratų komandos siūlomas veiklas ir liko nustebintas ekspozicijos originalumu. „Man ši ekspozicija paliko didelį įspūdį, nes pats mėgstu vis kažką perdaryti ir pritaikyti savo namų interjere. Labiausiai mane sužavėjo iš lygintuvo ir tarkos pagamintas šviestuvas, kurį įdėmiai apžiūrėjau ir suplanavau, kad tokį šviestuvą pasigaminsiu pats, kuriuo papuošiu savo namus“, – tikina pašnekovas.

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Darnus namas ant ratų Trakų krašte gegužės 8 d. dar aplankys Eišiškes ir Šalčininkus, gegužės 9 d. Švenčionis bei Švenčionėlius.

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.

 

Rūta Undro,

Projekto „Darnūs namai“ organizatorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *