Net 6 šeimoms Aukštadvaryje – nauji kompiuteriai

Parašyta: 2020-04-09 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos |

Trakų rajone Aukštadvaryje įsikūręs ir senąjį miestelio vardą turintis dienos centras ,,Navininkai“ net šešioms šeimoms perdavė naujus kompiuterius, kurie padės šeimose augantiems vaikams aktyviai mokytis ir dalyvauti dienos centro veiklose nuotoliniu būdu.

Jaunieji aukštadvariečiai džiaugiasi padovanotu kompiuteriu

Nauji kompiuteriai – tai  JAV Čikagos ,,Saulutė“ dovana, kurią dienos centrui perdavė šiemet trisdešimtmetį švenčiantis Lietuvos vaikų fondas.

„Dėl šalyje paskelbto karantino dienos centro veiklos vykdomos, kaip ir mokyklose, nuotoliniu būdu, todėl kartu su partneriais siekiame užtikrinti, kad visose šeimose būtų kompiuteriai ir kiekvienam vaikui sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu“, – sako vaikų dienos centro socialinė pedagogė Nijolė Zubrickienė.

Anot jos, kompiuteriai perduoti šeimoms, kurių vaikai yra nuo 7 iki 17 metų amžiaus ir lanko Trakų r. Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“ 1-4 klases bei Trakų r. Aukštadvario gimnazijos 5-11klases.

N. Zubrickienės teigimu, šiuo metu kompiuteriai yra būtini, nes tik taip užtikrinamas nenutrūkstamas ugdymosi procesas, įsitraukiama į įvairias veiklas. Viena jų – dienos centro kartu su partneriais vykdomo kvietimo karantino metu likti namuose. Akcijos dalyviai plakatuose įvardino svarbiausias priežastis – draugus, senelius ar kitus mylimus žmonės, dėl kurių karantino metu renkasi būti atsakingais ir lieka namuose.

Lietuvos vaikų fondas praėjusią savaitę jau išdalino 33 JAV Čikagos ,,Saulutė“ dovanotus kompiuterius Lietuvos šeimoms, gyvenančioms Vilniuje,  Ukmergėje, Aukštadvaryje, Širvintose, Švenčionyse, Prienų rajone, Alytuje.

Vaikų dienos centras „Navininkai“ direktrorė Jovita Stravinskaitė tikino, kad šiuo metu Aukštadvaryje dar trys šeimos neturi kompiuterių ir su jais komunikacija palaikoma tik telefonu, todėl JAV Čikagos ,,Saulutė“ pagalba yra ypatinga svarbi visai bendruomenei.

Dienos centras ,,Navininkai“ kartu su Lietuvos vaikų fondu jau antrus metus vykdo profesinio konsultavimo projektą ,,Sėkminga karjeros akademija“. Jo metu, jaunuoliai nuo 16 metų, kviečiami konsultuotis karjeros planavimo klausimais su socialiniais darbuotojais ar pedagogais, profesijos konsultantais ir psichologais, rengiami gyvenimo aprašymai ir simuliaciniu būdu žaidžiami būsimi darbo pokalbiai.

Vaikų dienos centras Aukštadvaryje veiklą pradėjo 2005 metais ir 2007 m. buvo įregistruotas kaip Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialas Vaikų dienos centras „Navininkai“.

Vaikų dienos centre: vykdomas intensyvus ir kryptingas socialinis pedagoginis darbas su socialinės rizikos grupės vaikais ir jų šeimomis; skatinama vaikų pozityvioji socializacija, vykdoma socializacijos jveika, ankstyvoji prevencija, taip pat nusikalstamumo, žalingų įpročių prevencijos programos; teikiama kompleksinė socialinė pagalba vaikui ir šeimai, siekiama vaiko socialinės brandos ir gerovės.

Be minėtos veiklos, vaikų dienos centre: mokoma(si) sėkmingai gyventi visuomenėje; bendrauti ir bendradarbiauti; tikėti ir pasitikėti savimi, vertinti save; ieškoma būdų, skatinančių savirealizaciją; mokymosi ir mokyklos lankymo motyvaciją; skatinamas gebėjimas prisitaikyti besikeičiančioje aplinkoje, mokoma sveikai gyventi; ugdomi socialiniai įgūdžiai.

www.lduk.lt informacija

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *